Огласи за цимер/ка

Член од
21 декември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Барам цимерки за Љубљана од септември 2012:)
се двоумам меѓу Марибор и Љубљана, не знам стварно каде. Сакам да одам на бизнис/менаџмент/маркетинг нешто така. ги има ли смеровиве и на 2те места?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Бараме цимер/ка за во стан, станот е во Карпош 1 веднаш до електро и металуршки, нема ни 1 минута одалеченост. Ке биде сместен сам во посебна соба, тројца во стан. Не напушти цимер од странство и од 3-4 март има слободна соба. Договор по пп.
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Бараме цимер/цимерка, од месец јуни па натаму, за во стан во Скопје, населба Аеродром (во близина на Автобуската станица). Заинтересираните нека ми пишат пп.
--- надополнето: 25 мај 2012 во 16:20 ---
Бараме цимер/цимерка, од месец јуни па натаму, за во стан во Скопје, населба Аеродром (во близина на Автобуската станица). Заинтересираните нека ми пишат пп.
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
ฺБарам цимерка-цимер во околијата на центар Ск, да ме уклапат у станче. Со мене досада нема, може само да ви фалам на моменти :)))) Итно!
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Pisatelka, aj vidi si pp, daj mi broj, da ja dogovorime sto poskoro rabotata... pozz
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
5
Се бара цимерка за стан кај бугарска амбасада, зад буњаковец. Ние сме 2 цимери и една цимерка и ни треба уште едно девојче, за по двајца во соба, инфо на пп
 
Член од
19 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Hello guys. Студирам на филолошки, а цимерот ми е на ФОН, па си бараме цимер/цимерка, но нешто слабо ни оди. Ако има некој заинтересиран, нека ми пише :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Барам цимер-цимерка доколку им фали уште еден да биди во околината на центар
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Студент сум и итно се бара цимер-и/цимерка-и, имам наместен стан во близина на нова железничка. Може и за некои кои работат само преку летото, (со можност за продолжување и после септември). Станот е на многу добра локација, многу поволен, наместен, 90 квадрати (до 5 души). Станот го држиме веке 5 години, т.е. има "стара" цена за кој ако се откажи газдата ке го наплаќа 100 евра повеќе. Има и слики, заинтересираните нека ми пишат по п.п. најкасно до сабота/недела. Стварно вреди да се види.
п.с. Заинтересираните нека ми остават број преку п.п.!!!
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Барам цимерка за во Скопје од септември.. допрва ке се бара стан.. заинтересираните нека ми пиша, ако има прашања слободно прашајте.. најверојатно за во ајродром...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Барам цимер/ка за во Софија од септември :)
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
мене годинава ќе ми требат цимери за во Штип
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
Barame cimer ili cimerka.. stan najden i po mnogu povolna cena.. prednost imaat stomatolozi i medicinari. Molam ako ima nekoj zainteresiran vo najskoro mozno vreme da me kontaktira :)
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
ฺБарам цимерка-цимер во околијата на центар Ск, да ме уклапат у станче. Со мене досада нема, може само да ви фалам на моменти :)))) Итно!
такви лица се барааат лајкит :D
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
епа ако ми е коа ја запоставив кајгана :(, само не сакам ограничени луѓе, опуштено и не правам бељи, некој заинтересиран за мене од септември?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom