Огласи за цимер/ка

Член од
4 август 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Итно бараме 2 цимерки за стан кај Грчка амбасада.Станот е убав и комфорен,цената е 3900 од секоја + сметки. За повеќе инфо и слики во инбокс. Позз
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Baram soba pod naem za privremeno ziveenje vo nekoj od slednive gradovi Bitola,Gevgelija ili Prilep!
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Бараме цимер/цимерка за стан во Кисела Вода. Доколку има некој заинтересиран ве молам пишете ми тука, или ѕвонете ми.

Тел. 078-427-053
 
Член од
6 март 2012
Мислења
47
Поени од реакции
12
Барам цимери да бараме стан или ако на некој му фали цимер во околина на карпош контактирајте ме во инбокс зз
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
За во Автокоманда, ако бара некој стан нека се јави, да се договориме. Карши шумарски.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Ако некому е потребен еден цимер, за сите населби освен К. Вода, Автокоманда и Козле, нека ми пише СМС на 078 938 483.
Престојувам во студентскиот Гоце во целосно реновирана соба, постои можност да се замениме со местата.
 
Член од
29 април 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
:чда:
Барам сместување во Скопје(блиску до ж.станица, одговара Кисела вода, Аеродром, Мичурин, па и Автокоманда). Од 9-ти фев. почнувам со обука за работа.
Доколку некој бара цимер, или издава соба во овој реон, слободно нека ми се обрати.
Студент сум на ФИНКИ, завршна година, металец :roker:, но не сум насилен :)
Ми одговара цена најмногу до 50 евра ;)
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
97
Поени од реакции
36
Барам цимер за во Штип, населба 8ми Ноември (потрупанит базен) ако има некој заинтересирано инфо во инбокс. :)
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Deчки, ај едно квешчнче.

Две три недели кај шо барам place to stay во Скопјево, во неколку населби (Центар, К.Вода, Аеродром/Мичурин и сл). Ама понудава на станови за издавање е прилично... слаба. А и таа што ја има, е некако... шо знам. Не сум многу искусен и претерано запознаен од киријашки.
Е, сеа... како се движат цени на станови (пример стан со дневна и спална) на вакви колации. Од - до, така нешто.

Чисто информативно :D
 
Член од
12 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
Барам цимерка (предност Стоматолошки или Медицински факултет) за двособен нов стан целосно опремен кај Веро Џамбо, на трети спрат со лифт и сопствено парно. Контакт: 072 225 203
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
3 студентки бараат цимер/ка за во околина на дебар маало/карпош1,2/тафталиџе за од септември. Пишете за повеќе инфо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom