Некое кајганџиско турнирче во Team Fortress 2

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Мене со Heavy ми е рекордот 18 Kills Без Death ( Убиства не поени!) :D Пепеллл :vozbud:

Ајде ако сте истренирани добро да бувниме некоја партија :D
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Играм претежно со Heavy , Sniper и Soldier. До сега 77 Achievements од 379 (20%). 20 саати играно.

Personal Records _

Most points:25 (as Sniper)

Most kills:16 (as Sniper)

Most kills by sentry:15 (as Engineer)

Most assists:11 (as Medic)

Most captures:4 (as Heavy)

Most defenses:2 (as Pyro)
Most damage:4,036 (as Sniper)

Most destruction:10 (as Heavy)

Most dominations:2 (as Heavy)

Most revenges:2 (as Engineer)

Most ÜberCharges:1 (as Medic)

Longest life:7:51 (as Engineer)

Most backstabs:3 (as Spy)

Most buildings built:14 (as Engineer)

Most headshots:14 (as Sniper)

Most health healed:3,097 (as Medic)

Most health leeched:11 (as Spy)

Most teleports:0
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Ај во недела ке пуштам announcement во групата па ќе играме, во колку саат ви одговара?
Може да играме на Телекабел серверот, еве IP:
89.205.123.68:27055
За тие што не се влезени во групата
http://steamcommunity.com/groups/mkdtf2
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.506
Абе оти овие педериве од стим не ми даваат да коментирам ниту да поканам пријател на играва !?пс. ја играм на mountain lab со брз respawn, ако некој е за..изволте. :)
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
их дугачко време не сум ја упалил но ако се праи вакво нешо да почнам да ги враќам скиловите.

demofag here.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Абе оти овие педериве од стим не ми даваат да коментирам ниту да поканам пријател на играва !?пс. ја играм на mountain lab со брз respawn, ако некој е за..изволте. :)
Затоа што немаш купено игра од стим. ТФ2 и сите други што се free не ги сметаат како исполнување на условите. Сега си Limited user не можеш да покануваш ама можат да те покануваат, тие што не се Limited user. И пишува дека можеш да креираш Community groups
The good news is that other features are still available. Limited users can still create community groups, be added as friends, and chat with other users.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.506
Затоа што немаш купено игра од стим. ТФ2 и сите други што се free не ги сметаат како исполнување на условите. Сега си Limited user не можеш да покануваш ама можат да те покануваат, тие што не се Limited user. И пишува дека можеш да креираш Community groups
The good news is that other features are still available. Limited users can still create community groups, be added as friends, and chat with other users.
Не ми дава да зборам со други јузери, незнам оти, а за купувањето се сомневав дека е така. Нема везе, пишете на која мапа сте да дојдам да тепаме малце. ;)
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Не ми дава да зборам со други јузери, незнам оти, а за купувањето се сомневав дека е така. Нема везе, пишете на која мапа сте да дојдам да тепаме малце. ;)
Ако имаш пријатели т.е. ако те додал некој тогаш може да зборуваш. Ти не можеш да додаваш. А ако имаш пријатели и да не може да зборуваш тогаш не знам, првпат слушам за ова. Јас поретко играм нека пишат другиве на кој сервер се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom