Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    919
E

elence*$

Гостин
во последно време многу ги сакам тоблероне, а само милка јадев :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Najomileno cokolado mi e Nestle zatoa sto e mnogu vkusno posebno cokoladato e zakon za site.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Милка,Милка најслатка ми е...:vozbud:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
милка и нестле, ама и доринаааа обожавам :pipi:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Не гласав од проста причина што сите ги сакам и ретко чоколадо да не ми се допаѓа.Освен оние турските чкарт се тие:helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.014
Поени од реакции
7.614
милка али чиста милка со млеко...не оние со лешници бадеми и што уште не...поише додатци има него чоколадо....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
78
Поени од реакции
2
Милкааа , млечна ... Без лешници и такви чуда .. :D
 
S

SSS-Stolica

Гостин
гласав за Милка ама подеднакво јадам со Нестле
 
Член од
27 април 2007
Мислења
26
Поени од реакции
4
Дефинитивно белгиска, било која, на пример Côte d'or,
се надевам еден ден ќе се појави и кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom