Најдобрите и најлошите странци што настапувале во Македонија?

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Еве ги некои други подобри странци што настапувале во Македонија:

Реми Бери - Тие што го гледавме знаеме кој е :)
Рос Кенет - Дечково практично сам го однесе Охрид во супер лига.:)

Ајде дечки кажувајте некои други.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.175
Девон Ван Острум да не се повредеше ќе искинеше мислам.
И се разбира Нуни Омот.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.175
Али овој Морнар од Мзт е сигурно еден од полошите кои што сум ги гледал во нашата лига, од кај ли го ископа Мзт овој.
па МЗТ се цареви за носење катастрофални играчи.
Тука ги имаш. Љубичич,Классен,Урош Нуколич,Сулејман Диабате ,Џастин Рејнолдс,Цинцадзе,Морович,Урош Лучич, и секако Даниел Џенсен и Ерик Гарсија.
Мислам дека и турчинов сеа ќе биде катастрофа па ќе видиме.
Шампиони се осто така во то што им избегаа многу добри играчи Марк Дин, Нуни Омот,Ксавиер Темс,Кларк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom