Начини за заработка за тинејџер?

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Работа како келнер на 100 места :s (некој не е едноставно за оваа работа, како мене некој на пример) Затоа барам некоја поразлична ама тешко се наоѓа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Брат си имам јас и други врски во таа работа, не е само фаворитите да ги наредиш. Поти се ти, на мене додека ми оди добро не планирам да мрднам со мал прст.:)
Па добро бе друже, зашто застануваш на 12.000 само?

Ако е така како што тврдиш, еве направи 150.000 во еден месец, што ти е проблем. Пошто ако ги знаеш утакмиците, не се ограничувај на трошки јеботе, стани милионер.

bas temava i mene me interesira

А имате читано за најмладата милијардерка во светото што си направила страна ,многу реклами на неа и опп парички на сметка....хммм можно ли е тоа?
Милијардерка на тој начин, сигурно не станала.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Mac шознаеш ти глеаш луѓево знаат што прават :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Работа како келнер на 100 места :s (некој не е едноставно за оваа работа, како мене некој на пример) Затоа барам некоја поразлична ама тешко се наоѓа.
Келнер цуци не станувај, барај работа ко шанкер, подобро е. :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Келнер цуци не станувај, барај работа ко шанкер, подобро е. :)
Па да ти кажам тоа и целам некако ама за тоа треба малце повеќе познавање. Зависи на кое место шанкер, ако е за некој маалски кафич не треба нешто обука многу ама ако е за некое место еве како некој кафич на кеј ќе ти треба барем некоја обука за правење коктели овоа оноа. :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Еве ви еден ептен лесен начин на заработка.

Одбираш 4-5 лесни утакмици од билтенот, правиш вкупно 5-6 коефициент и уплаќаш за 1000. Јас за декември сум ќар веќе 12.550, а уште не сме ни на половина месец. Само треба да си седнеш во кладилницата, да си пиеш кафе и да ја шмекаш типката шо работи таму.:)

Изгледа ти го имаш алманахот од “Враќање во иднината 3 или 4“ не знам кој точно дел беше!:pos2::pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Друже немора ти ако не успеваш и да мислиш дека и на другите не им успева. Туку незнам шо се замарам јас да ви објаснувам, печалете си како сакате.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Спортска? Нее....Ко што гледам, или е АСТРА и СЕНАТОР...Кладилнициве не се у мода више...Или па се иде на шибици.. А ретко кој поштен ќе мзга смени у кафиќиве..
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
E znaci od takvi kako vas Makedonija nikad nema da trgne napred!!!!!!!!U makedonija nemalo rabotaq vaka taka po so sakate odma direktori da bidete a so sakate!!!!Jas imam 15 godini i veke 2 godini rabotam vo internet kafe pred da te primi treba da se dokazes pred gazdata pa posle ne se ide od vrata na vrata da prasuvas nikoj nema da te primi!!!!I rabota ima rabotam po 2 smeni za 500 denari i da vi kazam super mi e...A za vreme skolo samo sabota i nedela!!!!!!I koj ke se pomuci ima se ama tuka nema sram ako treba staro kupujem ke bides ke zarabotis i ke si baras rabota u mestoto kaj so zivees kafici net kafinja rodnini pa makar i u stala da cistis!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
E znaci od takvi kako vas Makedonija nikad nema da trgne napred!!!!!!!!U makedonija nemalo rabotaq vaka taka po so sakate odma direktori da bidete a so sakate!!!!Jas imam 15 godini i veke 2 godini rabotam vo internet kafe pred da te primi treba da se dokazes pred gazdata pa posle ne se ide od vrata na vrata da prasuvas nikoj nema da te primi!!!!I rabota ima rabotam po 2 smeni za 500 denari i da vi kazam super mi e...A za vreme skolo samo sabota i nedela!!!!!!I koj ke se pomuci ima se ama tuka nema sram ako treba staro kupujem ke bides ke zarabotis i ke si baras rabota u mestoto kaj so zivees kafici net kafinja rodnini pa makar i u stala da cistis!!!!!!!!!!!!!!

Zemi uci oti kako so gledam ke cistis stala ti :)))
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Кај нас никаква работа не се наоѓа лесно.
Пред избори лепи плакати и тоа ти е осигурана заработувачка - уште ако довлечкаш гласачи - дополнителни пари???
 

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Братучед ми работеше во еден кафич за време на летото и си зема негде околу 15 000 пa затоа мислам за тинејџери тоа е најдобро.
 
B

BooBojan

Гостин
БРАВО ЗА ТЕМАВА!!!
Инаку кој вели дека нема работа нека пукне што викаат старите кај нас!
Јас сум од село и да ви кажам има доста работа само треба да сте добар во вршењето на истата.Има народ на кои нема кој да им цепи дрва помага околу товари и други работи има луге со доста испорасипани машини само сака да се разбираш во работата.
Те вика од дома ми треба помош ова да се окоси немај гајле одма одам палеш трактор со косачка одиш косиш 5 декари нива трошиш 5-7 литри нафта 500 денари а земаш 1200-1500 денари за саат-два само сака работа.И мора да се мрдне газето.Јас добро заработувам ем им помагам на моите околу земјоделието ем вадам некоја пара и си имам во мене колку сакам.
А тоа што некои велата дека заработуваат пари од обложувалница не верувајте.
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Јас секое лето одам во Охрид и работам келнер или шанкер у дискотека кафетерија или на плажа, заработувачка добра плус убав провод таму си во забавата цело време иначе преку годината сум на факултет.
Сега понекогаш одам испомош у еден кафич како шанкер, а додека бев средно имав бенд бев тапанар и свиревме по кафичите зимав некоја пара...ама разманав тоа гледам си факултетот и понекогаш пак правам по некоја свирка на повик
:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom