Насилството во училиштата...

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Dali ste bili maltretirani u skoli? Ili ste vi maltretirali druge?

Mene su u skoli zajebavali, jer nisam Slovenac, a zivim u Sloveniji. Kod nas ima mnogo toga...
Napisite svoju pricu.

Napisite i skolske zajebancije:zlo:
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Moj prijatelj je profesoru zaljepio napis "Kick me!" na ledja. Jedan ga je izdao i taj prijatelj dobije je kaznu i 5 dana nije smeo u skolu...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Па не вршев насиље дур бев средно, туку маав само ремет на одредени соученици кои ги држеше добар глас за најреметени :pos:
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Aj niste valjda svi tako dobri u skoli:zlo:
Napisite kako ste se zajebavali iz profesora
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Jas zavrsiv vo sredno kade sto sekoj den imase takvi nasilnicki slucki. Cesto se upotrebuvaa nozevi i slicno i cesto deca zavrsuvaa vo bolnica. Spored mene vo obrazovnite institucii najmalku treba da ima nasilstvo ama toa e. Jas vise naviknav da sum svedok na takvi stvari.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Според мене главна грешка е што има смешно ,,обезбедување'' во некои од средните школи..Во Карев стаиле едни чичиња на врата кои нон-стоп се муртат нешо и глумат опаснии цело време провоцираат...Некој ден може така добро да го изедат па да не дојдат веќе на работа..Бар да знаеа да си ја вршат правилно работата..А за фрки фала богу дека има секаде! Во некои школи повремено а некаде постојано :pos2:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
па до 5-6 одд малтретирав другу ученици :pos2: после не само ремет мавање:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom