Мода или...?

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
sagaqua напиша:
Зошто девојките се облекуваат провокативно??????
Никој сеуште не им кажал дека сексипилот од стомак доаѓа:)

Јас насабајле кога трчам во вреќасти тренерки, со уштекана коса, секоја втора кола ми свирка:):) (Ако си помислите дека е заради косата, се лажете:helou:)

И некогаш зависи од расположение, секси се чувствуваш и имаш мерак на посекси гардероба. Или па не ти е денот, па ќе се дотераш за да се почувствуваш посекси.



sagaqua напиша:
И уште едно интересно видување: Зошто машко во маичка и кратки пантолони воопшто не е провокативна глетка
Не е точно:smir:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ќе да е ствар укуса и ствар пропаганди и ствар стил :)
Мислам би изнапишала бааги на темава,ама ај знам дека одма ќе скокнат да ме тужат и караат дека не сум во право,али ај. :)
Гледам без разлика дали се 13,14,15,16 па се до 17-18 години,сите се облечени ко стриптизерки. Да не знај човек дали е тоа вкус или некоја “провокативна цел’’. Ги гледам теткиците,девојче од 15 години,опнало тигрести шпицови,ја натапирала косата или препеглала, опнала златна чанта,златен колан,еден тон златни златни златни накити,и еден тон невкусна шминка,во косите ни плави ни црни,ко недофарбани сите,шо им е шемата не знам јас. Како да не си ги знат годините. И тоа шо е најлошо насекој ќош ги има. Ко од зад МТВ да се,ебаго.
Цел на провокативно облекување ќе да и нема,тоа прераснува во стил и вроден вкус како резултат на менталитетот и општеството во кое живеат. Изгледа сите се спремаат за певаљки во кафаните и крчмите и стриптизерки по баровите и останати бип-професии. Алал да им е. :wink:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
хмм облеката секогаш нешто означува според мене ако се облечам со длабоко деколте залепени пантолонки очиледно дека моето тело е добро но не и (перфекно) и најчесто се облекувам така за мојот партнер за да му се допаднам што повеќе и секако да го привлекувам
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Тоа не е мода тоа е невкус и кич зошто се што е прекумерно преминува во вулгарно и невкусно .. Едно е секси суптилно облечена девојка а друго е амстердамска курва стајл значи има разлика. Сакале да привлечат внимание па аку им е дотолку до внимание нека почнат да шетаат голи никој нема да им замери но со ефтини миничи до над газ мрежести холахопки и високи чизми можат само да постигнат сексулно манијачки погледи но тоа и го сакаат нели па нека го добијат ...немојте да ги жалите силуваните девоки тоа сами си го бараат , секако има исклучоци...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Tешко дека е моден тренд ова. Секогаш имало такви и допрва ќе има уште. А,нормално се облекуваат за да бидат центар на внимание и сите да подзинат кога ќе ја видат дотичната.. или да најдат некој за (благо кажано) в кревет. Е сеа тоа провокативна облека,барем според мене не е некои си шорцеви или маичка. Под провокативно разбирам кога ќе облечи некоја ептен кратко здолниште и маица со деклоте и тоа да е само колку да и ги покрива градите и задолжително кожни чизми :pos:
Инаку не е се така провокативно,ако девојката знае да го комбинира или да го носи на себе, е сега секое машко различно се пали и различно подразбира шо е провокативна гардероба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom