Мислење за Љупчо Грков од Пеем-Човекот што ќе убива луѓе и деца

Кое е вашето мислење за Љупчо Грков


  • Вкупно гласачи
    30
Член од
3 октомври 2020
Мислења
31
Поени од реакции
4
Секој кој сака да испотепа политичари во Македонија, на обичниот човек духовно и физички утепан триес години, од истите тие политичари, ќе му личи ко херој.
Не разбирам што ти е чудно тука?

Нашите политичари матер и ебаа на земјава и народов, континуирано и систематски. Ако се појави некоја будала која ќе почне да ги тепа, на обичниот човек ко херој ќе му личи.
Ок ебаа матер, ама зошто да меша деца?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Ок ебаа матер, ама зошто да меша деца?
Зошто ова, зошто она...

Па и нашите деца го пијат она што ни го прават политичарите. Зарем не страдаат и тие од - да не набројувам: од лошо здравство, до двојни аршини во законите.
Политичарот кога ја ставал фабриката под стечај (за поевтино да ја купи/приватизира) кур го болело зошто децата на оној несреќник ќе страдаат без леб. Политичарот кога им прогледува низ прсти на Албанците кои убиле/претепале нечие дете, кур го болело за тоа, туку само за дневнополитичкиот ќар од ДУИ, гласање у некоја комисија и сл. Политичарот кога лапал пари од инвеститорот, за да замижи пред загадување, кур го болело за децата наши што ќе изгубат здравје и тн и тн.

Логично е на некој да му прекипи и така, безмилосно и нефер и деца на политичари да меша.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.150
Поени од реакции
25.592
Овој јадеше ќотек во кавадарци дужен е и плус ќе го апсат
Инаку сака да ги тепа децата на Мито Јанчев и Заев
Абе ако го потценуваш, многу лошо ќе завршиш. Еве ако не ми веруваш мене, прашај го Груевски. Прашај го зошто избега во Будимпешта. И колку се смееше предходно кога сите му викаа "абе Љупчето е против тебе, пази малце што правиш". Тој како тебе, потценувачки "не, сите го тепаат него во Кавадарци, гајле немам".
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
31
Поени од реакции
4
Абе ако го потценуваш, многу лошо ќе завршиш. Еве ако не ми веруваш мене, прашај го Груевски. Прашај го зошто избега во Будимпешта. И колку се смееше предходно кога сите му викаа "абе Љупчето е против тебе, пази малце што правиш". Тој како тебе, потценувачки "не, сите го тепаат него во Кавадарци, гајле немам".
Јас искрено не знам што дрога зимаш ама знам дека не е ок
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
И она кога ќе испотепа едно 30 врхушки, сам ќе се пријаве да леже.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom