Мене ми е сеедно...?

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Нема логика да сака да биде со мене, а од друга страна да и е сеедно. Или па што викаат негде погоре, човек да се заљуби а да ги крие чувствата. Не гледам зошто да ги крие, не е ништо погрешно да се заљубиш во некој/а.
Ви благодарам на вниманието и пријатно.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нема логика да сака да биде со мене, а од друга страна да и е сеедно. Или па што викаат негде погоре, човек да се заљуби а да ги крие чувствата. Не гледам зошто да ги крие, не е ништо погрешно да се заљубиш во некој/а.
Ви благодарам на вниманието и пријатно.
За болдираното...

Има луѓе кои се плашат да покажат љубов,бидејќи се плашат да не бидат повредени.
Дури и да сакаат да покажат чувства,не знаат како,што е сосема различно од тоа да ти биде сеедно...

Нема ништо страшно,да,ама има луѓе кои се плашат од негативен исход.
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Во врска сте со некоја личност околу 2-3 месеца,интересно ви е заедно сакате да сте заедно и сл,но еден ден правите муабет за вас двајца,каде оди тоа вашето и тој-таа ви вика дека сака да е со вас,дека убаво е се и се е супер ама сеедно му-и е ако нејкете веке да сте со него.Значи сака да е со вас и ви кажува дека сака да е со вас ама и сеедно му е.:toe:
Што ке направите тогаш??

Oooooo!!!
Znaci vaka...Od licno iskustvo ti kazuvam deka deckicot e vo ogromen denial.Deka mu se dopagjas i saka da bide so tebe e nesomneno, no uste e u faza koa ne znae dali saka vrska a uste pomalku saka da si odgovori..A za toa deka moze bez tebe, pa maco mozes i ti bez nego..Toa ne e poentata zasto sakame da bideme so nekogo.Naprotiv se site onie pricini koi toj ti gi navel.Interesno mu e i zabavno so tebe, ako i ti go cuvstvuvas istotot nema problem.
POentata e deka ne se znae koga deckoto ke se resi na iskacanje od sostojbata denial.A sega vistinskoto prasanje...

Kolku si ti podgotvena da cekas on da se osvesti? I dali maliot vredi?

POzdravce
 

BrokenHeart

..not broken anymore..
Член од
30 мај 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
Абе сега знам дека изгледа како да се правам храбра.
Ако мене тој ми рече дека му е сеедно(не дај боже), а јас него го сакам, знам дека ќе биде многу тешко и болно (и тоа со сигурност ќе потрае), ама јас ќе го оставам...па како што кажав претходно, нека му биде сеедно.

А во иднина ќе ги отворам малку очите и ќе разгледам околу мене, па можеби ќе најдам некој на кого нема да му биде сеедно дали е со мене или не. Ќе се потрудам да го заборавам тој што му е сеедно и потоа ќе се потрудам да најдам некој што ќе ме сака и што ќе сака да го поминува времето со мене. А не да му биде сеедно дали е со мене или не.
Само да појаснам-не праиме муабет за сакање сеуште..станува збор за само 2-3месеца,и според мене мислам дека тоа е краток период за да засакаш некој..
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Само да појаснам-не праиме муабет за сакање сеуште..станува збор за само 2-3месеца,и според мене мислам дека тоа е краток период за да засакаш некој..
Епа чим не го сакаш не знам што се замараш уште со него :smir:
 

BrokenHeart

..not broken anymore..
Член од
30 мај 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
Не мора да значи точно, ама пак боли кога тоа ќе ти го каже некој што го сакаш,некој што постојано ти е во мислите и некој со кој постојано сакаш да бидеш.Веднаш ти се крши филмот и на некој начин се разочаруваш.Затоа сите пишуваат дека најверојатно би заминале и би го оставиле таквиот тип.

За второто болдирано се согласувам апсолутно.Или не сака да биде повреден или се плаши да се заљуби во девојката за повторно од страв да не биде повреден.Или пак не може да се сфати себеси- и тоа е можно во ваков случај.Во секој случај како што кажа ти очигледно е дека сепак барем малку нешто му значи штом и рекол дека сака да е со неа, а за тоа "сеедно му е" мислам дека тоа е некој негов одбранбен механизам.
Значи и двете страни се осеќаат скоро исто,двајцата можат еден без друг,не се сакаат сеуште,ама поминуваат убаво време заедно,вниманието не недостасува од ниедна страна,а второто болдирано е кажано од оној што рекол дека ке му биде сеедно ако другата особа нејке повеќе да е со него...сепак јас мислам дека е тоа одбранбен механизам..:wink:

Oooooo!!!
Znaci vaka...Od licno iskustvo ti kazuvam deka deckicot e vo ogromen denial.Deka mu se dopagjas i saka da bide so tebe e nesomneno, no uste e u faza koa ne znae dali saka vrska a uste pomalku saka da si odgovori..A za toa deka moze bez tebe, pa maco mozes i ti bez nego..Toa ne e poentata zasto sakame da bideme so nekogo.Naprotiv se site onie pricini koi toj ti gi navel.Interesno mu e i zabavno so tebe, ako i ti go cuvstvuvas istotot nema problem.
POentata e deka ne se znae koga deckoto ke se resi na iskacanje od sostojbata denial.A sega vistinskoto prasanje...

Kolku si ti podgotvena da cekas on da se osvesti? I dali maliot vredi?

POzdravce
Ми се свиѓа твоето размислување,а најверојатно би почекала уште некое време и ако не се смени ништо чао-пријатно..:toe:мислам деа така најдобро би било...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
За болдираното...

Има луѓе кои се плашат да покажат љубов,бидејќи се плашат да не бидат повредени.
Дури и да сакаат да покажат чувства,не знаат како,што е сосема различно од тоа да ти биде сеедно...

Нема ништо страшно,да,ама има луѓе кои се плашат од негативен исход.
И тоа што викаш. Не ми текна на тоа. Мада треба да го надминат тој страв, кој по мое мислење кај секого постои, ама кај некој помалку кај некој повеќе. Така ли е?
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
@BrokenHeart

Епа ако се осеќате двајцата исто (ако вие сеедно дали сте заедно или не) не знам што да ти кажам...
Продолжете со тоа темпо (ако вие убаво така) па можеби понатаму нема да ви биде сеедно :toe:


Поздрав :smir:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Злато BrokenHeart, извини што ќе улетам со забелешкава, но ... кога отвараш тема на форум за тоа како на твојот партнер му е сеедно што е со тебе и тоа сепак те допира, не можеш да кажеш дека тебе ти е сеедно.
Напротив!

Ако беше тоа случајот, само ќе се зезаше и ќе уживаше во возењето без многу прашања!:smir:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
nema logica ako nekoj e so mene i mu e ubavo toj ke saka da bide so mene i ke se bori da ne me izgubi...a ne da mi vika seedno mu e,ako mi rece takvo nesto ke mu recam cao adio :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom