Мачка без влакна - Сфинкс (Sphynx)

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
7.jpg
Да има убаво легло, и да имам шанса, одма би земала една ваква... Или seal point.
sphynx kitten female baby rah.jpg
Како божици се. :love:

Шарените не ми се толку убави.
Во иднина сакам да набавам од странство (ако не стигнат квалитетни примероци тука до тогаш).
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
12
Поени од реакции
9

Омилената моја раса. Утре треба да добијам едно.
Постојат повеќе такви раси. Како ви се чинат?
Првиот впечаток е дека тоа не е мачка, туку стаорец.
Да набројам едни од најважните карактеристики: Цел живот останува мало маче у темперамент, љубопитноста е на највисоко ниво, интелигенцијата кај овие мачки е на завидно ниво, единствени мачки што се приврзуваат и за просторот, но и за членовите во него (се верува дека тоа е поради недостатокот од влакна).
Дали сеуште го чуваш мачето? Гледам одамна немаш постирано. Имам и јас едно такво од неодамна па добро би ми дошле неколку совети. IMG_20170819_162640.jpg
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Има низ државава вакви?
Имаше иако не сум запознаен за сега но веројатно мора да има, пријател мој чуваше и доста се скапи за наши услови, ако неможеш да најдеш кај нас можеш да си земеш од соседните држави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom