Малдиви - општа дискусија и како најефтино до таму

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Нема гајле, ќе платам миљарда долари за да идам у Тунгузија на одмор, кај што ќе треба да пазам да не му е нешто неспоред шеријат на некој кретен.
јас не те убедувам, ама твоево размислување е како лисицата кога не можела грозјето да го набере, па нека го и онака е кисело.
Повеќето луѓе трошат 2000 евра за во Грција, за да бидат третирани ко стока, пазат што зборуваат и се тресат о и да прават... многу послободно гледам... ние двајца за 2500е бевме речиси 2 недели на Малдиви кои од наше искуство се рај на земјата.... ама терај ти како сакаш, твое си е...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.244
Поени од реакции
78.864
Ја не давам на муслиманска земја пари.
Ти како сакаш.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
@Klinton фала на убавото објаснување. Следам и пишувам често на трип адвајзор, ама сакав да слушнам и од тука лични мисења. Иначе за рент а кар како е?
Дали се вози со десен волан и на спротивната лента?
Затоа што ако би одел би земал рент а кар за да ги посетам сите плажи.

И дали има многу чекање околу авионите од Скопје - Истанбул (Катар) - Мале?
Да не скапам чекајќи на аеродроми...[DOUBLEPOST=1531475455][/DOUBLEPOST]
Да. 100% од населението од кај дванаести век е контаминирано со муслиманство.
Не се тие како нашиве "браќа" овде. Сосема различен народ.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
@Klinton фала на убавото објаснување. Следам и пишувам често на трип адвајзор, ама сакав да слушнам и од тука лични мисења. Иначе за рент а кар како е?
Дали се вози со десен волан и на спротивната лента?
Затоа што ако би одел би земал рент а кар за да ги посетам сите плажи.

И дали има многу чекање околу авионите од Скопје - Истанбул (Катар) - Мале?
Да не скапам чекајќи на аеродроми...[DOUBLEPOST=1531475455][/DOUBLEPOST]

Не се тие како нашиве "браќа" овде. Сосема различен народ.
Кола на истровите речиси да нема
Во Мале има ама нема да седиш во град остров вајда, уреден е полошо од бит пазар. Сите резорти и острови се помали од ГТЦ, кола не ти треба, екскурзии со брод ти требаат, букирај унапред.
Кога ќе букираш карта од катар ќе видиш колкав леј овер имаш. Доха-Мале е дестинација два пати во ден, Скопје-Доха поретко
П.с. Не букирај повратна букирај го секој лет посебно, поевтино е
 
T

Terroir

Гостин
јас не те убедувам, ама твоево размислување е како лисицата кога не можела грозјето да го набере, па нека го и онака е кисело.
Повеќето луѓе трошат 2000 евра за во Грција, за да бидат третирани ко стока, пазат што зборуваат и се тресат о и да прават... многу послободно гледам... ние двајца за 2500е бевме речиси 2 недели на Малдиви кои од наше искуство се рај на земјата.... ама терај ти како сакаш, твое си е...
2000 евра во Грција ај не претерувај сега и ти, башка не знам кој те лажел дека не третираат како стока или дека се пази што се зборува. Кога ќе ме прашаат сум кажувал дека сум од Македонија, сум пуштал наша музика и апсолутно никој за ништо ми нема ништо преречено а не пак да направи нешто повеќе..
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
2000 евра во Грција ај не претерувај сега и ти, башка не знам кој те лажел дека не третираат како стока или дека се пази што се зборува. Кога ќе ме прашаат сум кажувал дека сум од Македонија, сум пуштал наша музика и апсолутно никој за ништо ми нема ништо преречено а не пак да направи нешто повеќе..
Тоа е споредба од искуство, не значи дека за сите е исто, секое искуство е различно.
Мене во грција ми лепеа налепници, ми ја изгребаа колата, а еден будала на плажа ме убедуваше од кај сум и кој сум, а не го прашав... Со спреј ми го шприцаа МК од регистрацијата и сум алушнал уште многу слични искуства.
Не ти викам дека не си во право, баш ми е мило оти супер си помонал, ама не поминуваат сите супер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom