Мала помош за враќање на македонскиот торент тракер tracker-mk.org

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
289
Поени од реакции
82
Значи по долго седење и чмаење по туѓи торент тракери, една мала група од стариот трацкер.мк решија да го вратат повторно на нозе.
Сега во време кога интернет провајдериве пуштија неограничен интернет ;) греота е да се нема еден добар македонски тракер за торенти. Незборам за филмови од америчка продукција туку исклучиво за македонски филмови и музика и се што е македонско. Се разбира ова го знаат старите членови на тракер.мк за што зборувам.


Е сега вака потребен е домејн,хостинг, и скрипта за тракер.

За домејн ми го предложија за 10 $ од тука https://www.namecheap.com/domains/domain-name-search/results.aspx?domain=.mk&tlds=com&searchall=&type=single&

ако знае некој од каде да се купи поефтино или некоја македонска фирма нека каже.
може и предлог за хостинг да дадете .
Е сега и скрипта за тракер дај кажете која е со помалце багови и дали има случајно некоја на македонски (или веќе некој ај превел)

сите совети се добродојдени.

Па стариот тракер го офдржававме во функција со диал-ап а камо ли сеа со кабловки интернет, АДСл,оптика......
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Домеин може .тк бесплатен, хостинг 000вебхост преку реферали ке најмите про акаунт и скриптата не се разбирам во тоа...мислам дека окулу хостингов и домејно ви заштедив едно 500-600 денари :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Домеин може .тк бесплатен, хостинг 000вебхост преку реферали ке најмите про акаунт и скриптата не се разбирам во тоа...мислам дека окулу хостингов и домејно ви заштедив едно 500-600 денари :)
Kажи дека нѐ заебаваш?
SaLt ако веќе сѐ правите јово на ново, за хостинг ти препорачувам од HostGator, а домен може со купон да земеш, поефтино да ти дојде... од GoDaddy или NameCheap. Ако сте повеќе луѓе, не би требало да имате проблем секој месец да ги помирите долговите за хостинг.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Kажи дека нѐ заебаваш?
SaLt ако веќе сѐ правите јово на ново, за хостинг ти препорачувам од HostGator, а домен може со купон да земеш, поефтино да ти дојде... од GoDaddy или NameCheap. Ако сте повеќе луѓе, не би требало да имате проблем секој месец да ги помирите долговите за хостинг.
Не заебавам ај хостингот нека си го платат не е којзнае колку а домејнот ако неможат се наеднаш нека почнат со бесплатен а потоа нека купат каков им треба :)
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Не заебавам ај хостингот нека си го платат не е којзнае колку а домејнот ако неможат се наеднаш нека почнат со бесплатен а потоа нека купат каков им треба :)
Абе, што збориш све комплет тоа може да се плати и готово :)
--- надополнето: 23 август 2012 во 18:20 ---
Имате ли план какви сервери ќе закупите ?
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
За хостинг може од тука, и дај контактирајте ме ако треба нешто помош, тука сум...
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
289
Поени од реакции
82
Hostingot mislam deka e veke sreden, sea poveke mi e za scripta za traker da bide na makedonski i domenot da se zakupi.
Mislam sa bide .com posto nasive stalno nesto dupat so .mk

Sent from my X8 using Tapatalk 2
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.522
Поени од реакции
2.089
Домеин може .тк бесплатен, хостинг 000вебхост преку реферали ке најмите про акаунт и скриптата не се разбирам во тоа...мислам дека окулу хостингов и домејно ви заштедив едно 500-600 денари :)
Хахах извини ама неможев да не се изнасмеам.
Прво ова е торент тракер, не некој блог направен и заборавено за два дена да е на tk домеин.

Или .мк или .com, друго не доаѓа во предвит. Ако е .ком домеинот ке те фати ем поефтино ем нема да се напињаш многу. Плус ке можеш да таргетираш и повеќе посетители од околниве држави.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Што се деси со сајтот?
http://trackermk.com/

Тракерот е во финална фаза. Финалните проверки ќе се направат во наредните 24 часа. Сајтот ќе биде исклучен за кратко време поради заштита на базата.
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
141
Поени од реакции
147
да не знае некој дали работи уште странава? пробувам да се регистрирам али никако да успеам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom