Македонци насекаде од светот јавете се овде

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.501
I see, jas ziveev vo Knightsbridge London do 2004, potoa se preseliv vo Windsor na malku pomirno mesto a i zaradi university. Pozdrav
Epten Posh toa :). Ja ziveev north west London do 2016 ali se preseliv vo Watford bas radi potivko a sepak blizu do London. Minuvam pokraj Windsor ednas-dvapati mesecno koa odam do rabota vo Ascot.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
швајцарија, јел се чуемо ?
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Има има ама моментално на одмор во МК ама за жал ме рснаја 2 недели во самоизолација .
I ja sum MK i ke ostanam uste nekoe vreme, rabotime vo familijarna firma, od januar ne se raboti pa do mart jas dodjov tuka od januar sum, ama nemame rabota sega tolku sto ke pravam tamo, vikam aj ke idam malku MK da sredam nesto po doma, slabo godinava so koronava ne e toa sto bese lani.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
I ja sum MK i ke ostanam uste nekoe vreme, rabotime vo familijarna firma, od januar ne se raboti pa do mart jas dodjov tuka od januar sum, ama nemame rabota sega tolku sto ke pravam tamo, vikam aj ke idam malku MK da sredam nesto po doma, slabo godinava so koronava ne e toa sto bese lani.
Е таква е оваа година со коронава многу работи и планој се заебаа , ама ајде за брзо ќе се крени Чешка на нозе .
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Pozdrav od Le Gazhi de Baba NM. Ako nekoj ima od tuka neka pise
 
Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
60
Nekoj sto zivee vo Izrael i rabote, pa da spodele iskustvo?
Последниве 7 месеца во Ашкелон. Инаку на кил стрик сум со живеење и работа во Ришон ле Цион, следече Тел Авив, Ерусалим, Арад па овде. Нема кај не сум прошол па ако те занима нешто прашај

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
112
Поени од реакции
276
Некој што се Чешка или во Словачка? Треба да идам Словачка,Братислава како турист со македонски пасош, дали ќе имам проблем на аеродромот кога ке слетам во Братислава, дали ќе ми терат некакви документи за престој или слично, истото ме интресира и на аеродромот во Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom