Македонски Windows Phone апликации и игри

Член од
2 октомври 2014
Мислења
6
Поени од реакции
10
Со големо задоволство можам да кажам дека мобилната апликација МК Транспорт, на која што работев подолго време, ја доби официјалната верзија и е достапна за симнување од Windows Phone Store.

МК Транспорт е македонска Windows Phone апликација којa овозможува пребарување на автобуски и железнички линии, време на пристигнување и нивните рути.

Тие што имаат Windows Phone 8+ телефон, нека ја инсталираат и го споделат своето искуство и коментари.

Доколку ви се допаѓа апликацијата, многу би ми значело доколку ја оцените апликацијата и го споделите вашето искуство.


http://www.windowsphone.com/mk-mk/store/app/mk-transport/29c3ae8d-96cc-4728-ae60-e44645801aaa
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.683
Поени од реакции
32.821
Со големо задоволство можам да кажам дека мобилната апликација МК Транспорт, на која што работев подолго време, ја доби официјалната верзија и е достапна за симнување од Windows Phone Store.

МК Транспорт е македонска Windows Phone апликација којa овозможува пребарување на автобуски и железнички линии, време на пристигнување и нивните рути.

Тие што имаат Windows Phone 8+ телефон, нека ја инсталираат и го споделат своето искуство и коментари.

Доколку ви се допаѓа апликацијата, многу би ми значело доколку ја оцените апликацијата и го споделите вашето искуство.


http://www.windowsphone.com/mk-mk/store/app/mk-transport/29c3ae8d-96cc-4728-ae60-e44645801aaa
Промовирана на Windows Phone Македонија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom