Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
11 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Знае ли некој кога има селективен за во "ВОЛЦИ"?
 
Член од
11 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дали знае некој како може да најдам маица од волците?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Дали знае некој како може да најдам маица од волците?
Цивилно можеш да најдеш на два начини еден е да направиш односно да ти изработат, рачунај тоа не е фан шоп и изработка на тие маици е илегално (порано ги имало во ГТЦ). Или некој кој е во службата да ти поклони, односно да ти купи.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Цивилно можеш да најдеш на два начини еден е да направиш односно да ти изработат, рачунај тоа не е фан шоп и изработка на тие маици е илегално (порано ги имало во ГТЦ). Или некој кој е во службата да ти поклони, односно да ти купи.
Не го лажи со тоа илегално пошо не е точно.Затоа шо маиците секоја единица шо ги прави си ги плаќаат припадниците од свој џеб. Не се дужат тие маици за да одговара или да прави нешто илегално сам ако си направи маица. @Darep ако не можеш да најдеш,слободно сам испечати си.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не го лажи со тоа илегално пошо не е точно.Затоа шо маиците секоја единица шо ги прави си ги плаќаат припадниците од свој џеб. Не се дужат тие маици за да одговара или да прави нешто илегално сам ако си направи маица. @Darep ако не можеш да најдеш,слободно сам испечати си.
Прочитај до крај што имам напишано и не паметувај уште немаш втор договор потпишано...
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Ќе ве замолам да ми најдете каде во законот е наведено дека е забрането принтање на маици со таков или слични амблеми.

Законската регулатива стапува во функција доколку истите маици,јакни или слично се злоупотребувани.

Пример можеш да поседуваш маица што пишува ПОЛИЦИЈА на грб како што носат полицајците и да ти дојдат дома на претрес ништо не ти можат бидејќи НЕ Е ПРОТИВ ЗАКОН да ја поседуваш.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Прочитај до крај што имам напишано и не паметувај уште немаш втор договор потпишано...
Шо си има врска тоа дали имам потпишано втор договор или не со мојот пост. Комплекси лечи на друго место а не со мене.
 
Член од
11 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Не го лажи со тоа илегално пошо не е точно.Затоа шо маиците секоја единица шо ги прави си ги плаќаат припадниците од свој џеб. Не се дужат тие маици за да одговара или да прави нешто илегално сам ако си направи маица. @Darep ако не можеш да најдеш,слободно сам испечати си.
Фала ти јунак.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.077
Поени од реакции
18.193
Гарант се прешало и порано низ темава ама ме мрзи да барам, нешто повеќе за влегување во Тигрите, како иде целиот процес?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.099
Поени од реакции
2.228
Треба да бидеш вработен во МВР и да се пријавиш на селективен кога има.Последните години има на 2/3 години селективен.Возраста незнам баш до која е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom