Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
20
да, мислам дека е лага, сите знаем дека Турциа многу обича христианските ценности и никога не помогнала на албанци, бошнјаци уместо на христиани. Абе се пак дано е лага, инак.....
 
1

1292

Гостин
На 10.5.2007 година во 16.00 часот во училишниот двор на средното медицинсо училиште Др. Панче Караѓозов, обвинетите АЛИЛ ДЕМИРИ и Салиувски во група извршиле грубо насилство врз оштитените М.Б. и друг(не го именувам). Оштетените заедно со ученици од трета година во средното училиште излегле на голем одмор каде биле пресретнати од обвинетите, а обвинетиот Салиувски со метален објект во раката физички го нападнал оштетениот М.Б. удирајќи го најнапред од десната страна од главата во пределот на слепочница по што продолжил да го удира по главата и телото при што при првиот удар оштетениот паднал а обвинетиот АЛИЛ ДЕМИРИ продолжил да го удира со војнички каиш по телото и главата. Ова беше отприлика извештајот од полиција. И грешка бев, не им дадоа три години условна туку пресудата беше ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ДОКОЛКУ НАПРАВАТ ВО СЛЕДНИТЕ ТРИ ГОДИНИ НЕШТО ДРУГО. ГИ ОСЛОБОДИЈА КОПИЛИЊАТА: Тој што маваше со метал работи преку ден како забен техничар во ДРЖАВНА БОЛНИЦА! А кога ке заврши смена врши терор врз 16-17 годишни! А тој АЛИЛ нож бараше. Сакаше да коле. Кога ги пуштија таа победносна насмевка сеуште му ја памтам. КРВ ДА СЕРЕ МАМЕТО НЕГОВО. И он и судиите.

Ете за што протестираат тие вчера со супи на брадите. За нежни луѓе полни со разбирање.
Имам слушнато за ова.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Откако вчера повеќе медиуми на албански јазик од регионот пласираа вест дека турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган наводно ветил турска воена помош за Албанците, кои според него имаат право на самоопределување и одбрана на својата земја, како и поделба на Македонија, по само неколку часа почнаа да ја повлекуваат и да се извинуваат што пласирале неточна вест.

http://www.plusinfo.mk/vest/42096/Koj-si-igrashe-so-Erdogan-za-da-isplashi-so-podelba-na-Makedonija#tabs-1

Pa vi rekov 100 pati deka ne e tocno, a nekoi clenovi i pokraj ova pak uporno postiraa na poveke temi deka Erdogan gomti se zakanuval,neznam sto im e celta, na 100 temi da se postira lagite na nekojsi skapani mediumi.. Turcija e prijatelska zemja na Makedonija, i nema nikakvi losi nameri protiv makedoncite ili albancite.. Vo Turcija barem ni se komentira slucuvanjata vo Makedonija, jas sekoj den gi pratam turskite mediumi i turskite tv kanali..
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
107
@NephthysHecate

Морав да отворам нов бидејќи другиот ми го суспендираа.Додајте го овој.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Сега ќе биде нова надополнета листа!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom