Кучиња (грижа, општи дискусии)

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Вади го ланецот од кученцето греота е да го врзуваш!

Знам дека е гревота, ама чувам го надвор, а Лео ко Лео пишти ли го секаде ке биде само нема у дворо да биде!:toe:

Така да уште малку да го досредам дворо (да го затворам) е тогаш може да биде без ланец!
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Имав 3 кучиња и сите ми ги отруја...а си ги врзувам заф куќата..сега чувам маче и подобро ми е
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Сакам да чувам Англиски Бул Териер. Никогаш не сум чувал куче, и живеам во стан. Кај да најдам, колку коштаат, и некој tip?
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Сакам да чувам Англиски Бул Териер. Никогаш не сум чувал куче, и живеам во стан. Кај да најдам, колку коштаат, и некој tip?
Во Македонија нема мали бул териери што се продаваат.Најблиску од Србија.
 

nelo

Смрта е сигурна, животот не е!
Член од
29 мај 2008
Мислења
109
Поени од реакции
0
Кое е најагресивно куче????
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Пинчер,пекинезер,малтешка пудла,ши цу,француска пудла,чивава...
Малечкиве се толку опасни ? :)

Искрено ги обожавам заради приврзаноста. Пинч никогаш немам видено врзан...секогаш сами си трчкаат иако има многу луќе они кај газдата секогаш идат :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Малечкиве се толку опасни ? :)

Искрено ги обожавам заради приврзаноста. Пинч никогаш немам видено врзан...секогаш сами си трчкаат иако има многу луќе они кај газдата секогаш идат :)
Агресивни.Неможат да бидат опасни.Докажано е тоа дека големите кучиња се далеку потолерантни од малите раси.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Агресивни.Неможат да бидат опасни.Докажано е тоа дека големите кучиња се далеку потолерантни од малите раси.
Баш така Димитри, сум приметил оние малине пудли, пекинејзери и сл. се страшно нервозни и избувливи кучиња, можат да збеснат ама баш за било што, па дури и да го нападнат сопственикот, додека на пример ловџискиве загари и сл. знаат да не мрднат со шепа и ич не им чуе ако нема потреба за тоа.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Пишав за кучињата ама до овој момент немам шо да пишам дечки :С:С: Ми го отровија моето најасакано нешто на свет моето доберманче. РИП ( Ајакс-Дог'с нејм ):С:С
 

Kajgana Shop

На врв Bottom