Крстеница

Член од
14 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво. Дали некој знае каде можам повторно да извадам крстеница, бидејќи ми е изгубена, а потребна ми е за кумство, и дали е возможно воопшто?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
1.992
Поени од реакции
1.684
Здраво. Дали некој знае каде можам повторно да извадам крстеница, бидејќи ми е изгубена, а потребна ми е за кумство, и дали е возможно воопшто?
Вероватно мислиш на црковната, нели...па во црквата каде што те крстиле ќе ти направат копија.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
307
Поени од реакции
44
во црквата каде што те крстеле има книга на крстени во таа црква ,ќе проверат и ќе ти издадат нова крштеница
 
На врв Bottom