Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.077
Поени од реакции
19.887
Ripple скокна на $2.23. Во средата кога пишав на темава дека ќе оди нагоре, market cap беше околу 47 милијарди долари, а сега е над 86 милијарди. Го надмина и Ethereum. :confused:

 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Лудило со Ripple. Лудило. Јас сум заглавен во Ардорот, на Битрекс е суспендиран пазарот до 1 Јануари, не може да се тргува.
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
337
Поени од реакции
325
Сакам само да им кажам фала на сите што го предлагаа XRP пред 3-4 недели. Супер тип дечки!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Се регистрирав и пратив скен од пасошот за верификација, но веќе 3 ден е со пендинг статус, да не знаш обично колу време трае постапката за верифицирање?
Литванци се дечките, не се нешто експедитивни, пиши им пак, ваљда ќе убрзаат.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Колку пари се доволни за почетна инвестиција тука момци ? 5к ? Има ли веќе начин како да одам преку луѓе кој знаат шо прават? Како на берза нели преку брокери ? Немам појма од ова чудо, но сакам да инвестирам нешто да се врти... слушам се заработувало јебига 5-10к евра не ми се проблем рецимо ...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.429
Ја исчитав цела тема, и доста од вас не препорачуваат копање, туку директно инвестирање. Читав доста по етериум форумите и скоро сите препорачуваат копање, па се решив да инвестирам во еден риг, со оглед на тоа дека ја имаме скоро најефтината струја во Европа. Би требало за 3-4 дена да ми стигне ригот со 12 картички, и планирам да копам етхериум, со оглед на моменталната цена. Јас планирам и двете опции за ги користам. Дневно проектирам дека ригот би требало да врти по $30-35, пари кои би си ги реинвестирал во Алткоини, и секако во Биткоин. Со оглед на растечката тенденција на етериумот, очекувам во рок од 6 месеци да си ја исплатам опремата.

Инвестицијата сама по себе не е до толку ризична, секогаш можеш да се фокусираш на копање други криптовалути доколку дификилти левелот се качи премногу зашто и понатака ја имаш на располагање computing power, а како последна опција ти е продавање на хардверот.

Купив Riple баш пред да отиде горе, само би ви кажал да не се затрчувате со премногу пари, зашто креаторите на коинот имаат во свој посед 60.000.000 коини, а како што знаете, Ripple не се копа.

Инаку да, инвестирање во овие "penny stock" крипто валути ми изгледа најпривлечно.
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Купив Riple баш пред да отиде горе, само би ви кажал да не се затрчувате со премногу пари, зашто креаторите на коинот имаат во свој посед 60.000.000 коини, а како што знаете, Ripple не се копа.
Со оглед на тоа што максималниот оптек е речиси 100 милијарди, 60 милијони не е ништо.
 
T

Terroir

Гостин
Колку пари се доволни за почетна инвестиција тука момци ? 5к ? Има ли веќе начин како да одам преку луѓе кој знаат шо прават? Како на берза нели преку брокери ? Немам појма од ова чудо, но сакам да инвестирам нешто да се врти... слушам се заработувало јебига 5-10к евра не ми се проблем рецимо ...
Не се разбирам ни јас многу во овие работи ама како што гледав ригови од 2500 евра за копање етер имаше профит по 250 евра месечно (мин 10 месеци да вратиш инвестиција после ти е + се) а со тргување мислам има “подобри“ пари. Ете Ставрогин во темава што ја спомнуваше адата пред месец дена беше 0.2$ сега е скоро 0.8$

Значи на 5к инвестиција во адата пред месец дена ќе имаше сега 20к
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.429
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
pozdrav decki dali znae nekoj shto se deshava so ICON (ICX) deka e podelen dva dela
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Денеска гледам ќе испаѓа нова круптовалутаза некоја ден. Се уште е во ICO ама мислам дека вреде да се погледне. Нешто им е целта да можат да направат платежен сервис со криптовалути.
Може некој го има постирано но не забележав, па немојте да ми замерите.
Повелете може да погледнете ако Ве имтересира:
https://crypterium.io/

Поздрав.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Што мислите за следнава криптовалута Stellar (XLM). Дали некој знае повеќе за неа и дали вреди да се вложува. Има доста добар скок последниве неколку денови од 0.2 до 0.8 USD.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom