Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Еее таа измама да ја купевме пред некоја година сега ќе си бевме богати. Инаку измама е исто колку што се измама сите берзи на светот, вклучувајќи ја и Вол Стрит, но факт е дека ако имаш барем еден биткоин можеш во моментот да го продадеш и да инкасираш 18 бона, ова е проверено, не е фикција![DOUBLEPOST=1513523021][/DOUBLEPOST]
Пробај или па скокни до ЕУ, еве кај е одма до нас. Дечките горе пишаа и други алтернативи, но како што гледам спектрокоин има доста поголеми провизии.
Aха, еве ќе аплицирам за БГ пасош. :eek:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.809
Поени од реакции
15.732



Svojevrsna nova kriptovaluta PutinCoin, nazvana po ruskom predsjedniku, bila je među najvećim dobitniciam digitalnih valuta u petak
PutinCoin je porastao 126 posto u na burzi kriptovaluta YoBit u petak.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Баталете внесување лажни податоци по берзи кајшто чувате валути, имаат комплетно право да ви запленат средства ради кршење на kyc/aml. Боље платете си провизија на spectrocoin или некој друг сервис ако најдете него ли да наебете јако.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Iota i XRP se hot denovive i se prognozira deka se dvete crypto-currencies to follow in 2018.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Барав компанија која може да продава со VISA/Master да купите ETH или BTC.
Повелете, мислам дека е добра компанијата од UK, може да прочитате повеќе на неа ако Ви одговара.
www.cex.io
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Барав компанија која може да продава со VISA/Master да купите ETH или BTC.
Повелете, мислам дека е добра компанијата од UK, може да прочитате повеќе на неа ако Ви одговара.
www.cex.io
Сакам да купам XRP. Дали може да се купи до сајтов, дали ми треба wallet, или доволно е само да асоцирам картица (payoneer) и то е то?
Досеа не сум тргувал со валути, па извини ако е глупо прашањето
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Барав компанија која може да продава со VISA/Master да купите ETH или BTC.
Повелете, мислам дека е добра компанијата од UK, може да прочитате повеќе на неа ако Ви одговара.
www.cex.io
Баш сега купив од тука, може од Македонија. И на binance ги заменив за Iota. Па сеа за 10-15 години ќе провериме колку ќе им е вредноста :cool:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.938
Типацов типува на Bitcoin, Litecoin, Ardor, IOTA, Raiden Network, Power Ledger, Potcoin, Hempcoin, Dopecoin.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Сакам да купам XRP. Дали може да се купи до сајтов, дали ми треба wallet, или доволно е само да асоцирам картица (payoneer) и то е то?
Досеа не сум тргувал со валути, па извини ако е глупо прашањето
Не е ич глупо прашањето, затоа е темава.
Мораш да имаш е-паричник (ewallet) бидејќи е криптовалута (виртуелна валута) нели. Најдобро е да си отвориш некаде на пр. www.myetherwalley.com , објаснато е таму убаво и после нештата ќе ти станат појасни отпосле. Тешко е да се допре мислам и до payoneer за да ги ставиш парите, многу мотаница ќе има. Најдобро е да купиш и да ги ставиш настрана за да добијат вредност по мене. Payoneer е само систем за внес и излез на пари, но не е' и за криптовалути или виртуелен новчаник да се користе.

CEX.IO е берза за криптовалути, каде што можеш да си купиш некоја од валутите (на пр. биткоин или етереум). На самата платформа ќе се креира вирт. новчаник и од тој новчаник можеш да си префрлиш одредена количина на твој приватен вирт.новчаник (како погоре што напишав) за да си бидеш независен од новчаникот на платформата, но за тоа се плаќа некоја провизија за префрлувањето во криптовалутна вредност.

Поздрав.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom