Криминалци, криминални групи и мафијата во светот

Член од
26 декември 2020
Мислења
119
Поени од реакции
268
андреј вучиќ нема контакт со навивачка група на звезда
кавчани веќе со години се во соработка со власт во црна гора и србија
вучиќ до сега колку пати објави војна против мафија и во секоја војна на удар се шкаљарци и нивни истакнати членови
ако ги апсеа и кавчаните тоа беа ситни риби па и тие ги пуштаа за многу брзо
ова е прво апсење на група која е тесно соработува со кавчани и прв удар против кавчани

според мене ова е поради:
1. хркаловиќ во соработка соневоља прислушкувала многу луѓе а скоро цела година и претседател на србија
2. невоља оди очи во очи со звицер да се види
3. црногорска служба го "спасува од атентат" и му пружа заштита (не е тајна дека служба сеуште е под команда на мило ѓукановиќ кој најави дека ќе ја бутне власта во србија затоа што дадоа поддршка на негови противници на избори во црна гора)
4. купува и разработува снајпер кој го немаат многу специјални единици низ светот, има и куршуми кои пробиваат блинда

логично ми е дека се спремал атентат на александар вучиќ, српска служба ги следи невоља и екипа нормално и ги остава да видат до кај можат против шефот, кога дознале дека припремите се при крај акцијата почнува
секоја чест за акција во која учествувале преку 300 службеници и влезено е во преку 30 објекти
сега само да видиме кој ќе демонстрира сила на улица, а шефот се знае кој е
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
андреј вучиќ нема контакт со навивачка група на звезда
кавчани веќе со години се во соработка со власт во црна гора и србија
вучиќ до сега колку пати објави војна против мафија и во секоја војна на удар се шкаљарци и нивни истакнати членови
ако ги апсеа и кавчаните тоа беа ситни риби па и тие ги пуштаа за многу брзо
ова е прво апсење на група која е тесно соработува со кавчани и прв удар против кавчани

според мене ова е поради:
1. хркаловиќ во соработка соневоља прислушкувала многу луѓе а скоро цела година и претседател на србија
2. невоља оди очи во очи со звицер да се види
3. црногорска служба го "спасува од атентат" и му пружа заштита (не е тајна дека служба сеуште е под команда на мило ѓукановиќ кој најави дека ќе ја бутне власта во србија затоа што дадоа поддршка на негови противници на избори во црна гора)
4. купува и разработува снајпер кој го немаат многу специјални единици низ светот, има и куршуми кои пробиваат блинда

логично ми е дека се спремал атентат на александар вучиќ, српска служба ги следи невоља и екипа нормално и ги остава да видат до кај можат против шефот, кога дознале дека припремите се при крај акцијата почнува
секоја чест за акција во која учествувале преку 300 службеници и влезено е во преку 30 објекти
сега само да видиме кој ќе демонстрира сила на улица, а шефот се знае кој е
Не е прв удар против Кавачки ова, ако ги следиш Крик ќе ти биде јасно, Крик се најпрофесионални другите медиуми им се боранија, веќе месеци наназад обратно тече работава, властите за прв пат и за чудо, се понашаат со Шкаљарски како да е "нивни" клан. Оноа со снајперот ми е матна тема, иако набија докази, кој би бил глуп да ја прави грешката на првата генерација Земунски... Оружје во голема бројка наоѓаа и пред 4,5 години во близина на Вучичовци, па лепеа етикети на кого било, кој го донел и кој сакал да ги ликвидира, шират фејк пропаганда за оцрнување медиумите таму зошто повеќето работат за режимот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Дефинитивно едните ја запечатија судбината на другите.

Filip Korać preuzima poslove Velje Nevolje u Beogradu
HRONIKA Autor:Tanja Milovanović25. Feb. 202114:17

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Šef njujorškog sindikata Džejms Kahil blizak vođi „grupe Amerika“
januar 8, 2021


Drugi čovek „grupe Amerika“ ponovo osuđen u Peruu zbog šverca droge
februar 23, 2021


Uhapšen vođa „grupe Amerika“ Mileta Miljanić u Njujorku
mart 5, 2021


Од најширок круг према најтесен службите удираат на едната страна од српското подземје, да се потсетиме дека Клан Америка е во "војна" со Земунски Клан откога првите го заштитиле Андрија Драшковиќ да не го убијат вториве поради одмаздување на Аркан.
Пред скоро падна Веља Невоља, наводно Кораќ ги превзима бизнисите на Веља во Белград (Вучич се лутеше јавно лани кога му ја укинаа потерницата), Кавачки е на стаклени нозе од лани кога во месец јули (после мајскиот атентат во Киев) почнаа овој пресврт, со тоа што Кашќелан го пикнаа во притвор а Вукотиќ од Шкаљарски го ослободија од притвор, единствен нивни на слобода е Жвицер кој лани едвај преживеа, Јакшиќ во февруари пак ја доби истата голема пресуда што ја одложија, а најскоро пред една недела е уапсен и Миљаниќ иначе двајцата се водачи на Клан Америка, интересно е што Миљаниќ неодамна се спомнува и во прислушкувани разговори со кој е уапсен и обвинет лани Џејмс Кахил (шеф на њујоршиот синдикат).
Да појасниме Вучиќ повеќе години ги штитеше Кавачки Клан и Веља Невоља а ги гонеше Шкаљарски и Земунски Клан, редоследно на тоа како се движат работите во подземјето преку службите, мое мислење е дека ова е уште едно силно поткопување на Вучиќ на кое ќе следи паѓање на неговата влада.

Ова (ослободување на Бојовиќ во Шпанија и враќање во Србија каде нема обвиненија) што повеќе години е табула раза, со оглед на тоа како се нижат настаните, не ме ни чуди да се оствари.

Luka Bojović uskoro na slobodi - Tajna pisma Zemunskog Klana
22,283 views
•Mar 4, 2021

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
"DEFINITIVNO UBIJEN" Objavljen snimak jezivog razgovora pripadnika Belivukove grupe o likvidaciji Milana Ljepoje i lažnim pasošima, Vučić: Taj momak je mrtav (VIDEO)
M.K. 14.02.2021. 22:29


Има теорија дека скоро па сигурно, Милан Љепоја Манце е убиен поради двајцата нишлии кои заедно со уште двајца црногорци пукаа на Никола Жвицер лани во Киев, инаку случај кој беше дело на војната помеѓу Шкаљарски и Кавачки Клан и случај во кој едниот црногорец имаше македонски пасош. Логиката на ова е дека и Љепоја е од Ниш и дека сите во тој град работеле за него, а Веља Невоља бил близок со Никола Жвицер.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.230
Поени од реакции
7.039
Вие зборите тука за ситни риби, јајари, еве ви го најголемиот!
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Во Словенија падна подружница на црногорскиот Кавачки клан
Објавено: 25 мај 2021 - 13:00


Дури 60 членови на "едно место", мене ова ми личи на договорен случај, исто како оној со Веља Невоља и Принципи.
 
Член од
2 јуни 2021
Мислења
18
Поени од реакции
21
Читам Веља Невоља убиле и некој пинк пантер, а Пинк Пантерите се заедно со Шкаљарски Клан, јасна е причината... Само ме чуди како Клан Америка не се вмешаа во војната сите овие години, они биле збратимени од време со Шаранович а биле наводно и во војна со Земунски Клан откога кланов Америка го спасиле Андрија Драшкович да не го убијат земунците, во тој талас на одмазди за убиството на Аркан.
Затоа што не се во добри односи ни со екипата на Вељко Беливук https://youtu.be/XUmc6P_lJJ0
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Криминалот заживеа и во IT секторот, што е и очекувано денес, видеото е за тајната апликација АНОМ со која се служеле илјадници корисници од подземјето, а топ 5 земји во кои највеќе била користена се Германија, Холандија, Шпанија, Австралија и Србија.

The best way for gangsters to talk in secret was secretly run by the FBI


Уште едно видео со слична тематика, овде се работи за апликацијата Енкро Чет.

How police’s biggest secret was leaked to "untouchable" crime kingpins

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
U velikoj akciji FBI-a uhapšena i srpska kriminalna grupa
jun 9, 2021


Uhapšen Željko Rutović, traži da mu se ponovi suđenje za prebijanje Peconija
jul 8, 2021


Šariću ukinuta presuda za šverc kokaina zbog formalnog propusta
jun 15, 2021


Vođa škaljarskog klana optužen za utaju poreza u Crnoj Gori
jun 16, 2021

 
Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Не ми иде некако во прилог дека Вучич не е умешан во сето ова, јас да направам една работа од таа мафија што ја правила за 10 минути ке ми стават лисици на рацете, мора да стое зад нив некој што ја воде државата, верувам дека претседателот намерно го направил тоа да се затворат дури сега а толку години хулиганство можеби се чуствувал угрозен и он ке испадне крив ако има толку убиени а не се знае ништо за нив.10 години да убиваш,крадеш, имаш нелегално оружје не е наивна работа, прават се мутави премиеро и претседатело.
 
Член од
17 август 2021
Мислења
35
Поени од реакции
57
Криминалот заживеа и во IT секторот, што е и очекувано денес, видеото е за тајната апликација АНОМ со која се служеле илјадници корисници од подземјето, а топ 5 земји во кои највеќе била користена се Германија, Холандија, Шпанија, Австралија и Србија.

The best way for gangsters to talk in secret was secretly run by the FBI


Уште едно видео со слична тематика, овде се работи за апликацијата Енкро Чет.

How police’s biggest secret was leaked to "untouchable" crime kingpins

дали има некоја дискусија на оваа тема? и дали некок воопшто користи некоја од тие крипто мрежи? :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
дали има некоја дискусија на оваа тема? и дали некок воопшто користи некоја од тие крипто мрежи? :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Во случајов Аном, имало и македонци кои ја користеле апликацијата, имаше на другата тема инфо за тоа, а дискусии на оваа тема, искрено многу ретко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom