Крикет натпревар во Скопје

  • Креатор на темата Viktorijabt
  • Време на започнување
V

Viktorijabt

Гостин
Денес е во тек првиот професионален крикет натпревар од интернационална важност кој се одржува во Скопје. Играа демек нашите против Велс и изгубија. И амбасадорот на Британија им делеше медали и имаше многу британски гости. И сега сакаат да ни го наметнат и крикетот како спорт во Македонија? Ај разбирам да им го пренесоа таму во Австралија, дури Индија е популарен ама овде?
Инаку организацијата беше ноу комент, една преведувачка што имаа паднав од смеење, туку дали ова ќе помогне да се зајакнат односите меѓу браќата Британци и нас?:uvo:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Крикет?
Аман бе, безбол донесоа, ама и крикет?Ај и рагби нека донесат :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
Колку што ми текнува, едно време дури имаше и бејзбол лига... Ајде, одвај чекам да донесат и рагби :vozbud:

Крикет = педерски спорт.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Колку што ми текнува, едно време дури имаше и бејзбол лига... Ајде, одвај чекам да донесат и рагби :vozbud:

Крикет = педерски спорт.
Бејзбол лига има, има и неколку клуба што функционираат :)
 
M

marko 1996

Гостин
Колку што ми текнува, едно време дури имаше и бејзбол лига... Ајде, одвај чекам да донесат и рагби :vozbud:

Крикет = педерски спорт.
И ја чекам да донасат ама тоа американското не тоа англиското педерското сите правила сум ги научил на тоа американското :)
Он: Гледав на МРТ глупости живи тоа топчето го бркаат рипа у дупка неможат да го фатат :pos2: Теренот... мизерии:nesvest:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Он: Гледав на МРТ глупости живи тоа топчето го бркаат рипа у дупка неможат да го фатат :pos2: Теренот... мизерии:nesvest:
Да изгледа како само од тоа да се состојат правилата...
А британскиот амбасадор кога зборуваше заборавија да му го приклучат микрофонот! :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom