Коњи

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
3.939
@WildGirl98 Shire=Штаер
Кобилава е Енглез или Холштајн? Малце ги мешам тие две раси
 
Член од
9 мај 2014
Мислења
11
Поени од реакции
40
@Doc Holliday Ако мислиш на кобилата од која што последно имам ставено слики она е Маџарски топлокрвен коњ или Маџарски спортски коњ,имам уште една кобила која е Холштајнер.
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
3.939
@Doc Holliday Ако мислиш на кобилата од која што последно имам ставено слики она е Маџарски топлокрвен коњ или Маџарски спортски коњ,имам уште една кобила која е Холштајнер.
Да на нејзе мислев,само не сум знаел дека и таква раса има.Убава е кобилата :)

Sent from my ST21i using Tapatalk 4
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.365
Поени од реакции
13.043
Секојдневие по скопските улици, само незнам до кога ќе се дозволува вакво нешто. Живо суштество некој му лупа камшици, истото се сопнува од тротоарот и паѓа доле како покосено а двајцава дебили уште го тегнат како да е парче мебел.
IMAG0583.jpg
 

Attachments

На врв Bottom