Кој тип на брак имате?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Мојот брак е мешавина од 2 и 3 ;), зависи за кој сегмент се работи. Не ми пречи сопругот да си ја има таа слика за себе како глава на семејството, тоа е здраво и за бракот и за неговата суета и за суетата на моите машки деца. Од друга страна јас сум многу амбициозна и успешна жена (што да правиме-тоа од Бога ми е дадено) и тој не ми стои на патот во тој поглед, не му пречи што заработувам повеќе... Во суштина ние многу се дополнуваме во секој поглед. Во брак сме од 19 годишна возраст, и арно и лошо се поминавме заедно и не можеме да живееме еден без друг. Секогаш успеваме да се договориме за важните прашања и што е најважно - и двајцата веруваме во засекогаш и љубов од почеток до крај.:X3:
Па ако тебе не ти пречи да има глава на семејството.... :) Тогаш, добро :) Мило ми е.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Имам добар брак, се што вложив во жената ми се врати и дури и појќе. Ја зедов многу поволно пошо тогаш нејзините беа во криза за пари а и беше на Марковиќ време а јас имав доста динари.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Имам добар брак, се што вложив во жената ми се врати и дури и појќе. Ја зедов многу поволно пошо тогаш нејзините беа во криза за пари а и беше на Марковиќ време а јас имав доста динари.
А после мене сакаш да ме зимаш од дома дење.... Срам те било! ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom