Кој е похрабар во искажување љубов?

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Што ти се жени бе?
Сега сите ќе се испотепаат демек ние жените сме похрабри ова она, први кажуваме најмногу кажуваме итн ....
Кога ќе им каже машко дека ги сака прво ќе се трткаат па ќе размишљаат па ќе дојдат до заклучок дека он тоа само за да ги легне го кажал и откако ќе одржат АФЖ со сите другарки ќе заклучат дека он не го мисли тоа него само го кажува.
ццццц
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Zavisi od maskoto ili zenskoto mislam deka ne moze da se gleda generalno za site.Ima maski koi voopsto nese sramat za toa ama ima i nekoi skroz sprotivno.A nekoi zenski i da im kazes deka gi sakas ke se usramat i ke izbegaat.Vo sekoj slucaj da receme deka zenskite se pohrabri.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
I maskite i zenskite.nema veze toa koj porano i pokasno sozreal.ti ako vise si zasakal znaci si konecno sozrean,a iskazuvanjeto na toa custvo e veke dokaz za toa sozrevanje
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
*P|nK_G|rL* напиша:
I ja mislam zenskite. Najcesto maskite ne go kazuvaat toa za da ne im se povredi demek gordosta ( ne zboram za site maski), ili pak za da ne ispadnat papucari pred drugarite (kao so kaza Wuppy).
I jas se slozuvam so tebe. Nekako mislam deka devojcinjata sekogas prvi iskazuvaat ljubov zasto ne cekaat,vsusnost nekako kako da ni se brzani, mislam deka ako se poceka mozat i na nas da ni iskazat prvi.P.S Toa e zasto mnogu brzame.........Letame, a ne gi obvinuvam ni maskite ni nas devojcinata
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
pretty_girl напиша:
DOBRO AJ SEA DA NE SE KARAME. jas postaviv prasanje koj e pohrabar? pa ti ako sakas odgovori ako ne nemoras:toe:
Па добро кој се кара уоште си правев муабет ако тоа за тебе е карање мене не и сеопак извини ако одеше на карање
Па сепак зависи да ти кажам право не секогаш и не кај секоја
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Девојките, не е дека немаат страв, да го кажат фамозното Те сакам,но имаат повеќе предиспозиции за тоа,за разлика од машките.
Мислам дека и машките би сакале да можат почесто да го кажуваат, но некако, како да е посилно од нив,да премолчат.

Мислам дека не станува збор за храброст,туку за менталитет.

Девојчињата си играат со кукли,ги учат да кажуваат што чувствуваат, дозволено им е да се исплачат.
Машките ги учиме да си играат со коли,пиштоли и други груби игри и играчки.Забрането им е да плачат,зошто нели,ако плачат,покажуваат слабост,а треба да се јаки,силни,моќни.

И сето ова,не за да погрешно ги научиме,туку за да ги подготвиме за улогите во животот,кои природата им ги наменила.

Мажот е тој на кого жената треба и може во секој момент да се потпре и да најде сигурност.И тогаш кога и е тешко и и се плаче,и тогаш кога е среќна,па од среќа плаче.

Додека си играме како деца,со кукли,ние покажуваме и со збор искажуваме нежност,љубов,тага,жал...
Машките додека пукаат со пиштоли,навистина неприродно би било да му викаат на замислениот непријател-Те сакам.

Девојчињата си ги раскажуваат своите чувства,а машките своите доживувања.Има разлика.

Тие се конквистадори (освојувачи), и тие не признаваат дека те сакаат, додека те освојуваат, а ретко и потоа! Не зборуваат за тоа.за нив тоа се подразбира.
Девојките се освојувани и тие кажуваат дали им се допаѓа тоа,дали го сакаат освојувачот,колку го сакаат и зошто.

Често ги невираме мажите со нашите изјави на љубов,но не затоа што не сакаат да ги чујат,или сами да ги кажат,туку затоа што не се навикнати на тоа,не знаат како,се плашат.Тоа не им е баш познато поле и кај нив предизвикува страв од реакцијата.

Мажите се многу храбри,но истовремено иако не зборуваат гласно, знаат да се плашат.Исто како нас.

Живео говорник!!! Фала!
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Дефинитивно женските се похрабри, машкиве се срамеле да не испаднат папучари, да не сме ги откачеле па да се зезнат! Демек затоа не искажувале љубов! Глупост!:pos:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Абе да кажеш Те сакам ...можеш да го мислиш, чувствуваш и да госакаш па да го кажеш, ама и немора. Може да го кажеш онака филмски без емоции и да ти помине.
Ама да направиш нешто што ќе значи ”Те сакам”, нешто што ќе остане и после губењето на звучните бранови во форма на ”Те сакам” е тоа е веќе содржина и за тоа можеме да збориме а за тоа кој повеќе кажува.....
еве ја читам Нате и ми иде да климам со главата.
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
definitivno zenskite.(posozreani sme nema sto naucno i teoretski e dokazano maski kasnite 5 godini.mozebi iskazuvanjeto ljubov nema vrska so zrelosta ama sepak nie sme pohrabri i podobro umeeme so toa)maskive ili se sramat ili ne im dozvoluva maskoto ego.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Amanda напиша:
definitivno zenskite.(posozreani sme nema sto naucno i teoretski e dokazano maski kasnite 5 godini.mozebi iskazuvanjeto ljubov nema vrska so zrelosta ama sepak nie sme pohrabri i podobro umeeme so toa)maskive ili se sramat ili ne im dozvoluva maskoto ego.
Xax mnogu samouvereno kazano ......:duel:
no mozebi e taka
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
Manga напиша:
Xax mnogu samouvereno kazano ......:duel:
no mozebi e taka


pa taka e, i ne samo sto e teoretski i naucno dokaazano tuku i prakticno,toa moze da go vidime vo sekojdnevniot zivot
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Аманда, како е научно докажано баш ме интересира? (во интерес на темава)
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
zenskite se ponapredni a kako toa:pa bioloski organizmot na devojcinata celosno i pobrzo se razviva vo smisla na psiholoska zrelost, intelegencija,
svakanje i razbiranje na site problemi povrzani so ljubovta,seksot odgovornosta kon sprotivniot pol itn,

sega bas nemam mn vreme no ponatamu ako bide uste otvorena temava ke stavam nesto pa da procitate.
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
јас мислам дека сепак,девојките се дааалеку похрабри од машките
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
^eli^ напиша:
јас мислам дека сепак,девојките се дааалеку похрабри од машките
ne do tolku de , so ne napravivte nas :tapp: maloumni deca bez oset
 

Kajgana Shop

На врв Bottom