Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
7 март 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
И јас ја барам ова песна. Shazam не успеа да ја најде.
Да не знае некој како се вика песната?
Ова песна ја барам. Овој пат успеав нешто да фатам од неа
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Денес на Скај ја имаше, наша македонска, ваљда е понова генерација. Не знам каков жанр е баш ама таква е забавна за урлање со интересен текст.

Рефренот почнува Многу ми е ладно, надвор е грчанац.... дојди да се гушнеме (ваљда) нема ништо да ти биде само ќе се стоплиме.
А претходно во строфите нешто за топлење, тело уз тело бла бла.

Ова потцртаното е сигурно така а другово од сеќавање што ми летаат зборови сеа. На шазам ја барав у моментот, ја немаше. Мислев Многу ми е ладно дека се вика и дека лесно ќе ја најдам ама не постои.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Машки вокал? Женски вокал? Група?
Дај нешто повеќе детали :icon_mrgr:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Машки вокал? Женски вокал? Група?
Дај нешто повеќе детали :icon_mrgr:
Машки вокал, мислам дека се група.
Еден вокал пее ама ми делува дека се група, сигурно некои не многу познати.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Oф леле на која песна си мислел :confused:

Кај мене на работа исто така само Скај радио 24/7 врти. Прво не ја исперцепирав песнава а по вајбот многу ми личеше на оваа :
Жичан инструмент што води ( во твојава виолината, овде тамбурица) и у позадина некој лабав поп - ска ритам со текст од љубовни желби и многу слична боја на глас на пејачите.
Кога неколку пати по ред го слушнав тоа ладно, зима, грчанац веќе приметив дека не е мојава песна зошто како прво не ни пее типот на хрватски. Денеска ја слушнав цела и си реков која е новава песна на македонски што ја пуштаат ?
За голема среќа и мене ме спаси од гуглање.
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Здраво. Барам една песна денеска ја слушнав на радио. Се ми звучеше како од Ламбета да е, текстот одеше "се плашам (може да е друго нешто) да сонувам(ова е сигурно", тебе ти е лесно... Таа лирик ја запамтив, машки вокал поп песна.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Здраво. Барам една песна денеска ја слушнав на радио. Се ми звучеше како од Ламбета да е, текстот одеше "се плашам (може да е друго нешто) да сонувам(ова е сигурно", тебе ти е лесно... Таа лирик ја запамтив, машки вокал поп песна.
 
Член од
12 јули 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
здраво барам насловот на песната
++дали да киште се на овој свет но љубовта ја нема ја згазивме ко снег и горчина во срце остана.++

ја пее женски вокал
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429
Барам доста позната народна песна, најверојатно е новокомпонирана, според гласот ми изгледа како Смиља Митревска, но не сум сигурен, се прегледав од Смиља и не ја најдов.
Денес ја слушнав повторно, ова е што запамтив, некои зборови се може и погрешни:
"
кога една мала ружа би знаела
не би душо свенала

ноќва сум сама јас
ѕвездо свената
-------
----јас овената

за само малку љубов
за добро и за лошо
--------------
"
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ај да си пробам среќата. :D

Песнава e француска и ја слушнав во втората епизода од шпанската серија Brigada Costa del Sol.

На крајот од епизодата немаше листа на песни што свиреле, а Шазам не даде ништо.

Го снимив делот од песнава што одеше и може да го прикачам негде, ако некој сака да проба да ја ископа песнава.

А еве го делот што го разбрав:

Quand je te vois,
C'est un rêve qui devient realité
Seul avec toi
Les...

(Donne) moi ta main
Aujourd'hui le soleil est un...

И остатокот не го многу разбрав, а со ова што го разбрав чичо Гугл не дава ништо. :(
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Ај да си пробам среќата. :D

Песнава e француска и ја слушнав во втората епизода од шпанската серија Brigada Costa del Sol.

На крајот од епизодата немаше листа на песни што свиреле, а Шазам не даде ништо.

Го снимив делот од песнава што одеше и може да го прикачам негде, ако некој сака да проба да ја ископа песнава.

А еве го делот што го разбрав:

Quand je te vois,
C'est un rêve qui devient realité
Seul avec toi
Les...

(Donne) moi ta main
Aujourd'hui le soleil est un...

И остатокот не го многу разбрав, а со ова што го разбрав чичо Гугл не дава ништо. :(
Стави го делчето негде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom