Која е тајната за успешен брак?

Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.517
Поени од реакции
4.867
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.517
Поени од реакции
4.867
Не бе шефе, ти одбиваш да ме разбереш. Многу убаво знаеш за што зборувам. А самиот завиваш ставови во обланди.
Ако сум згрешил нешто, молам за прочка, иако треба помладиот да бара прочка, денес таков е денот.
Те молам, едноставно игнорирај ме.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Не постои такво нешто тајна за успешен брак... Едноставно некои луѓе имаат успешен брак, некои луѓе имаат мизерен и неуспешен брак кој најчесто го завршуваат/финишираат со развод/разделба, а да и третата група на луѓе кои се самци/самки(било мажи или жени) кои никад не влегуваат т.е. нема да влезат во институцијата наречена брак ... јбг животот е сплет од безброј околности !
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.335
Поени од реакции
4.686
...човекот гради такви заедници врз основа на своите очекувања,стравови и желби,а не врз основа на фактичната состојба во таква една заедница
...гореспоменатите фактори се најголемиот (не)пријател на човекот
...или во превод,обожуваме самите себе да се лажеме :)
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
...човекот гради такви заедници врз основа на своите очекувања,стравови и желби,а не врз основа на фактичната состојба во таква една заедница
...гореспоменатите фактори се најголемиот (не)пријател на човекот
...или во превод,обожуваме самите себе да се лажеме :)
Илузиите се како болви, ќе цицаат од тебе додека имаш со што да ги храниш.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.914
Поени од реакции
9.670
Компромиси. Ако не сте спремни да ги правите, и да живеете со нив, ке имате огромни проблеми.
Правењето компромиси само го продолжува времетраењето на бракот, но не е доказ тоа за успешен брак...всушност, која е дефиницијата за успешен брак?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.532
Поени од реакции
16.289
Правењето компромиси само го продолжува времетраењето на бракот, но не е доказ тоа за успешен брак...всушност, која е дефиницијата за успешен брак?
Одведи не кај твојот бивш маж да го прашаме која е дефиниција за неуспешен брак.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.023
Поени од реакции
6.369
Одведи не кај твојот бивш маж да го прашаме која е дефиниција за неуспешен брак.
Mrcksnje so opashksta, kurcenje, mislenje deka se najpametni i prodavanje muda za bubrezi.
Namesto pocit i zaemnost.
Jebiga
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.914
Поени од реакции
9.670
Одведи не кај твојот бивш маж да го прашаме која е дефиниција за неуспешен брак.
не сери кваки бе одвеан еден....каде прочита дека имам неуспешен брак:tapp:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.439
Поени од реакции
23.049
не сери кваки бе одвеан еден....каде прочита дека имам неуспешен брак:tapp:
Тоа ТИ мислиш дека е успешен. Ајде да го прашаме муж ти дали мисли исто.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.439
Поени од реакции
23.049
Успешен брак по купечкиот перек се познава :pos:
За греота маж и , којзнае што помии јаде и башка мора уште да ја трпи секој ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom