Кошаркарски онлајн менаџер

Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Абе пак кумановец е шампион, типувам на Куманово!
Ја мислам дека ќе испаднам (реалист сум :wink:)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
ќе биде интересно многу нови фаци има во прва лига! Кој ли ќе биде изненадувањето???
ајде сите сеа да си кажете кои ви се очекувањата 0д новата сезона??/
кој очекувате да биде најголемо изненадување а кој најголемо разочарување????? дајте какви и да било прогнози!

јас лично сметам дека Куманово сериозно е загрозен одд Вујадинович за титулата а не смее да се занемари ни чернобил кој си е веќе докажан тактичар .
Од новите очекувам црвеното ѓаволче да напраи некоја бења и нда помати некои сметки.
јас лично би бил задоволен со 5то место но очекувам се повеќе да се приближам до големата четворка.
и поготово се надевам на 2 победи над мојотлут ривал - братт ми скопје Селтикс!
Не толку лесно не толку лесно глеј потцениме готов си.
Инаку оваа година најголем дострел би ми бил да избегнам бараж.
 
M

marko 1996

Гостин
Јас би ја сметал за успешна сезоната ако успеам да влезам меѓу првите четири. Али како што гледам имам доста конкуренција, така да ќе биде тешко.

Се засилив со еден плеј, и со едно доста квалитетно крило, и ќе пробам да видам што ќе направам.

Иначе оваа сезона типувам на Вујадинович за шампион.:)
Те ставив за ривал :) Па ривали ке бидеме ке се бориме од 6 до 2 може и 1 ако земаме уште некое засилување :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Повторно имат проблеми чаразај. Стареењето на играчите, и парите од спонзорите се грешка, во 2.4 лани беше 550.000 а сеа 370.000 нема смисла. Да се надеваме дека бргу ќе го решат проблемот.

Еве што пишува на почетната страна .....

Player aging - sponsor income and other problems

Написано: 2009-01-02 11:19
Dear users,

Unfortunately we are facing some major problems at the moment. Some players did not age. We believe that this are players pulled around end of October and after - they will age - so please check the transfer history of a player and see when he was pulled before you buy him on the transfermarket. When the problems are solved there will be an announcement.
We would like to stop the TM, but unfortunately one of our major tools to do so has been inaccessible for several days now. So, we cannot stop TM until we can contact someone who has direct access to server.

Wrong sponsormoney. We're aware that all Leagues have their league hardiness set on zero. Since the sponsor income is partly linked to league hardiness, the sponsor income is wrong.

Adjustment of features: what was announced in the Editorials (if you haven't read, please do so, because it was updated) did not happen yet.

Also friendlies set before the weekupdate disappeared. I'm afraid this can't be fixed and you need to set up a new friendly. We hope this will be possible again soon.

As soon as we can get a hold of these problems we will let you know.

The Administration.
 
M

marko 1996

Гостин
Ако вака продожи со спонзориве ке паднам у минус ( веке сум паднал ) Мора одма да го решат иначе незнам што ке правам :nesvest:
 
V

Viktoranius

Гостин
Viktoranius колку се зима во 1.1 лига пари неделно ?
Јас кога бев во 1.1 зимав 730.000 од спонзорите, али сеа ако е покачен league hardiness-от би требало да се зима повеќе, само што чаразај има проблем и сеуште не е решен.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
У мојата лига има € 562.500:tapp::tapp:

Ако остане вака ќе си ебам све живо

Ама и лигата е појака од онаа сезона така да би требало пак да има околу 800 000

БТВ среќна нова година на сите и многу успех во новата сезона:smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас ги плаќам моите вкупно 561.920 да ги намалам (продадам) или ?
 
V

Viktoranius

Гостин
Не бе, абе ќе се реши проблемот сигурно во 1.1 нема да е под 750.000:)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ало еј без паника и во суперлига е 750000 за сеа.
И да го откажав купот никој не иде се стаив во куп се по 19000 индекс играчи само со еден колку мене е.Стаете се и вие врие сеа такви јавни купови по ЛХ 20 шо се.
 
V

Viktoranius

Гостин
Средено е. Кај мене веќе порасна цената на спонзорите на 615.000 :wink:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Кирца кои се тие купови?
Може ќе се ставам на некој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom