Косово - изрешетано од проектилите на НАТО-агресорите на чело со САД

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.020
Поени од реакции
1.019
Столтенберг: Бомбардирањето служеше за заштита на цивилите и за да се смени Милошевиќ
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, вчера рече дека многу луѓе во Србија сè уште имаат лоши спомени од бомбардирањето во 1999 година, но дека тоа било направено со цел да се заштитат цивилите и да се урне владата на тогашниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ.
Vo Zdrav mozok.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom