Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
12.207
Поени од реакции
19.982
Починаа 41 лице денес.Многу бе помлади оваа година.У пм нека иде више ова крај нема :(

Пријавени се 41 починато лице: 23 починати лица од Скопје (84г, 82г, 81г, 79г, 78г, 77г, 75г, 73г, 71г, 68г, 68г, 66г, 64г, 62г, 62г, 62г, 60г, 56г, 52г, 47г, 31г, 23г и 18г), 4 починати лица од Тетово (82г, 81г, 76г и 69г), по 3 починати лица од Куманово (71г, 69г и 66г) и Кичево (84г, 81г и 63г), по едно починато лице од Прилеп (66г), Гостивар (83г), Битола (72г), Струмица (75г), Охрид (78г), Струга (45г), Кавадарци (79г) и Дебар (54г)
Од пријавените 41 лице, 36 се починати во болнички услови, а 5 лица се починати во домашни услови.
...колку невакцинирани и колку вакцинирани би требало да кажат!
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.129
Поени од реакции
6.868
Починаа 41 лице денес.Многу бе помлади оваа година.У пм нека иде више ова крај нема :(

Пријавени се 41 починато лице: 23 починати лица од Скопје (84г, 82г, 81г, 79г, 78г, 77г, 75г, 73г, 71г, 68г, 68г, 66г, 64г, 62г, 62г, 62г, 60г, 56г, 52г, 47г, 31г, 23г и 18г), 4 починати лица од Тетово (82г, 81г, 76г и 69г), по 3 починати лица од Куманово (71г, 69г и 66г) и Кичево (84г, 81г и 63г), по едно починато лице од Прилеп (66г), Гостивар (83г), Битола (72г), Струмица (75г), Охрид (78г), Струга (45г), Кавадарци (79г) и Дебар (54г)
Од пријавените 41 лице, 36 се починати во болнички услови, а 5 лица се починати во домашни услови.
1631992539048.png

Ако ова е почеток на есенски бран тогаш не чека локдаун со вакви бројки на хоспитализирани и починати.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
15.351
Поени од реакции
21.388
не верувам локдаун да има, најверојатно ќе се прекине наставата. Пошто очигледно заразите се ствараат у школо а невини пензионери настрадуваат. Она што го зборевме пред едно 20 дена.
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.803
Поени од реакции
17.337
Како беше тоа, Синовак кај 1 од 5 немала да развие антитела?
Е па кај мајка ми и тетин ми е 2 од 2.
У јуни втора доза двајцата, едниот 0 другава 0.23.
EPIC FAIL.
Тетин ми се теши имал клеточен имунитет а нема прележано :pos:
Предноста на другите вакцини е дека предизвикуваат силна имунска реакција. Ама овде имаме членови за кој новиве вакцини се од глобалистите а признаваат само класични вакцини. Епа ете една од слабостите.
Автоматски споено мислење:

Овој Филипче па за греота ебате глупакот. Место да каже нешто факти тој цело време можеби, највероватно итн. Несериозност до крај.
Автоматски споено мислење:

Е нели секоја вакцина е добра вакцина, како сега кинеската не чинела?
Не да не чини, има и подобри. И со Фичо ќе стасаш ама подобро да се качиш во Мерцедес ако имаш избор.
Автоматски споено мислење:

... сега е целосно посветен што ќе му рече поштованиот игорче! :kafence:
Ај не плачи.
Автоматски споено мислење:

Дали само мене ми се слушна (башка не разбирам англиски) дека во тие што се вакцинирале со mRNA имале за 71 пат повеќе срцеви удари споредено со било која друга вакцина?
Штом нема низ телеграм групите изгледа само тебе ти се слушна.
Автоматски споено мислење:

...колку невакцинирани и колку вакцинирани би требало да кажат!
И колку тебели и слаби. За секој случај.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.867
Поени од реакции
4.971
Починаа 41 лице денес.Многу бе помлади оваа година.У пм нека иде више ова крај нема :(

Пријавени се 41 починато лице: 23 починати лица од Скопје (84г, 82г, 81г, 79г, 78г, 77г, 75г, 73г, 71г, 68г, 68г, 66г, 64г, 62г, 62г, 62г, 60г, 56г, 52г, 47г, 31г, 23г и 18г), 4 починати лица од Тетово (82г, 81г, 76г и 69г), по 3 починати лица од Куманово (71г, 69г и 66г) и Кичево (84г, 81г и 63г), по едно починато лице од Прилеп (66г), Гостивар (83г), Битола (72г), Струмица (75г), Охрид (78г), Струга (45г), Кавадарци (79г) и Дебар (54г)
Од пријавените 41 лице, 36 се починати во болнички услови, а 5 лица се починати во домашни услови.
поминаа неколку брана,вакви бројки на умирачки месец дена наназад,по сето искуство поминато досега тука и во странство со болеста - министерството за смрт одлично ја работи работата
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.803
Поени од реакции
17.337
поминаа неколку брана,вакви бројки на умирачки месец дена наназад,по сето искуство поминато досега тука и во странство со болеста - министерството за смрт одлично ја работи работата
Друг е проблемот. Не се 500 нови туку многу повеќе и затоа и бројките на жртви поголеми него што би било очекувано.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
12.207
Поени од реакции
19.982
Не да не чини, има и подобри. И со Фичо ќе стасаш ама подобро да се качиш во Мерцедес ако имаш избор.
...фичото иако спор никогаш нема да изневери и никогаш нема да биде ризичен и ќе извози до одреденото место полека полека но сигурно, ама мерцедесот јест да има комоција ама и брзина која не се чувствува и може живот да значи, па да не се стигне воопшто на одреденото место,
Ај не плачи.
...не гледаш дека кафе пијам, го гледам Диле на аватаро(т) и твојо(т), може дедо да ти биде, а ти се обраќа ,,Поштовани,, смешно нели?
И колку тебели и слаби. За секој случај.
...ич не е за подбивање, тие сите се нечии мајки, татковци, дедовци и прабаби, не верувам дека на таа возраст имало дебели, ама сигурно имало вакцинирани, затоа што сите постари се вакцинирале, а да не беа вакцинирани сигурно ќе го потенцирале ,,сите невакцинирани,, , а и твојата видна нервоза покажува дека не си за дебатирање дека и вакцинирани се инфицираат и умираат како и невакцинирани!
антивакцериве никаде ги нема кога некој ќе пише црни бројки, штама! Каде сте сега со вашиот клеточен и вашите суплементи?
...а каде пишува дека сите биле невакцинирани, што ако сите овие постари што починале уредно биле вакцинирани, што правиме тогаш?
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.803
Поени од реакции
17.337
Ако пиша ја на што ме потсеќаш ти ќе ме банираат, така да уживај.
Автоматски споено мислење:

...фичото иако спор никогаш нема да изневери и никогаш нема да биде ризичен и ќе извози до одреденото место полека полека но сигурно, ама мерцедесот јест да има комоција ама и брзина која не се чувствува и може живот да значи, па да не се стигне воопшто на одреденото место,

...не гледаш дека кафе пијам, го гледам Диле на аватаро(т) и твојо(т), може дедо да ти биде, а ти се обраќа ,,Поштовани,, смешно нели?

...ич не е за подбивање, тие сите се нечии мајки, татковци, дедовци и прабаби, не верувам дека на таа возраст имало дебели, ама сигурно имало вакцинирани, затоа што сите постари се вакцинирале, а да не беа вакцинирани сигурно ќе го потенцирале ,,сите невакцинирани,, , а и твојата видна нервоза покажува дека не си за дебатирање дека и вакцинирани се инфицираат и умираат како и невакцинирани!

...а каде пишува дека сите биле невакцинирани, што ако сите овие постари што починале уредно биле вакцинирани, што правиме тогаш?
Само во светот на бијонс Фичо е подобро од Мерцедес.

Иначе не знам колку мислиш години да имам. Знам дека си поблиску до пензија него до матура ама тие смешни подмукли коментари повеќе кажуваат за тебе него за мене.

А последното беше за тие кои викаат дека стари само умираат во друг случај биле болни или барем дебели. Не сфаќајки дека нема врска тоа.
 
Член од
13 август 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.880
Ако пиша ја на што ме потсеќаш ти ќе ме банираат, така да уживај.
Пиши слободно, досега ни еден пост немам пријавено, за разлика од таквите ко тебе, пола од постовите ми се избришани.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.500
Поени од реакции
4.143
Пред да има вакцини муабетот беше “секако ќе си умреле”. Сега до вакцини “гарант е од вакцината”. Некој си Стив Киршч што го провалиле 100 - 0 дека е антиваксер шема го шеруваат ко релевантен. Тенеќето и даље вергла дата од 98ма.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.428
Поени од реакции
11.569
Филипче чека клинички студии од Фајзер за да одлучи за трета доза :pos:
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.803
Поени од реакции
17.337
Пиши слободно, досега ни еден пост немам пријавено, за разлика од таквите ко тебе, пола од постовите ми се избришани.
Ја не пријавувам. Во 13 години можеби двапати су пријавил кога се мешаат фамилии и други глупости.
 
Член од
13 август 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.880
Пред да има вакцини муабетот беше “секако ќе си умреле”. Сега до вакцини “гарант е од вакцината”. Некој си Стив Киршч што го провалиле 100 - 0 дека е антиваксер шема го шеруваат ко релевантен. Тенеќето и даље вергла дата од 98ма.
По твое ако има умрен некој вакциниран тоа е теорија на заговор.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
12.207
Поени од реакции
19.982
Филипче чека клинички студии од Фајзер за да одлучи за трета доза :pos:
...нема време, рокот на фајзер антиковид вакцина до 30.09.2021, 50 000 дози не се малку, сам да реши за трета доза без дозвола на ФДА и ЕДА ваљда не ќе ризикува, друга опција задолжителна вакцинација што нема да му одговара поради процес на попис и избори или опција на вакцинирање на младите над 16 години, токму сега кога има многу во изолација и инфицирани, школство онлајн, ај да видиме на која карта ќе игра!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom