Конечно асална GPS навигација за iPhone!

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
секако, секој си има свој фаворит
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
Navigon , нема утка едноставно. Прецизност и показател на се, испробан во Скопје и околни држави .
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Гледам темава под-замрела. Асална навигација за 4S базирана на GPS (без да троши интернет како google maps) ? И некој GPS локатор шо мери од кај сум тргнал, кај одам и колку км сум поминал?

Acid едно време имаше една апликација за трчање или така нешто беше, мереше километри и изминато време ако не се лажам... како се вика?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Гледам темава под-замрела. Асална навигација за 4S? И некој GPS локатор шо мери од кај сум тргнал, кај одам и колку км сум поминал?

Acid едно време имаше една апликација за трчање или така нешто беше, мереше километри и изминато време ако не се лажам... како се вика?
За спортување ти треба? Има еден куп, ама јас ја користам Sportypal (сега и на Android телефонот).
Македонска е, едноставна и има се' што ми е потребно... Или сакаше нешто за возење?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За спортување ти треба? Има еден куп, ама јас ја користам Sportypal (сега и на Android телефонот).
Македонска е, едноставна и има се' што ми е потребно... Или сакаше нешто за возење?
И такво и такво ќе ми се најди :)

Ми треба за возење, пошто ме носи патот во Грција... кога веќе го имам телефонот, можам да го искористам како навигација. Затоа ми е битно да не бара интернет, 3G-то во роаминг, не е брич туку отоманска сабја од 60 цм, пресно наточена.

А имаше еден другар на андроид, шетавме низ пелистер со вклучен GPS измери колку км поминавме, за колку време... па се сетив на таа за трчање што ја користеше. Ќе ја инсталирам и ќе ја пробам :)

Фала ти.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И такво и такво ќе ми се најди :)

Ми треба за возење, пошто ме носи патот во Грција... кога веќе го имам телефонот, можам да го искористам како навигација. Затоа ми е битно да не бара интернет, 3G-то во роаминг, не е брич туку отоманска сабја од 60 цм, пресно наточена.

А имаше еден другар на андроид, шетавме низ пелистер со вклучен GPS измери колку км поминавме, за колку време... па се сетив на таа за трчање што ја користеше. Ќе ја инсталирам и ќе ја пробам :)

Фала ти.
Navigon за Грција е доста добра, обележани се сите работи со икони, на пример претставништво на Мерцедес, Икеа или слично. Плус, улиците се обележани како едносмерни, двосмерни, значи до најмали детали.

Ја користев iGo еднаш и никогаш повеќе...Ми даде знак да свртам 150 степени десно на кривина, а тоа беше излез од автопат.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Navigon за Грција е доста добра, обележани се сите работи со икони, на пример претставништво на Мерцедес, Икеа или слично. Плус, улиците се обележани како едносмерни, двосмерни, значи до најмали детали.
Maшала, 100-че цело е мапата за европа на ап стор :) Има поединечно за балканот нешто или?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Maшала, 100-че цело е мапата за европа на ап стор :) Има поединечно за балканот нешто или?
Планираш да ја плаќаш? :)

Генерално можеш да ја симнеш цела преку торент, па го отвараш IPA фајлот преку winrar и идеш во Maps фолдерот, ги бришеш сите непотребни.

Мислам дека има за Eastern Europe, таму се сите овие земји, ама цената е пак некои 80 долари мислам.
Оригиналка не ти се исплати...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Планираш да ја плаќаш? :)
Планирам, јајца. Заебано е шо нема џеилбрејк за 4S сеуште, па пробваме со колегата со една кинеска програма... на 4-ка работи, на 4S е клизаво... чат пат фаќа, чат пат заебава :)
Ќе пробам, утре :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Планирам, јајца. Заебано е шо нема џеилбрејк за 4S сеуште, па пробваме со колегата со една кинеска програма... на 4-ка работи, на 4S е клизаво... чат пат фаќа, чат пат заебава :)
Ќе пробам, утре :)
Прашај го Корун на форумов, он детално ги прати тие работи или иди на gsm.mk форумот, таму има одлепени по Apple.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Прашај го Корун на форумов, он детално ги прати тие работи или иди на gsm.mk форумот, таму има одлепени по Apple.
Хаќери су меџу нама... дур не пробам сам, не прашвам нишо :)

Досадата некако треба да се убие.
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
може ли негде да се најде топо мапа за македонија за андроид?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom