Колку филмови имате дома?

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Во последно време можете да си купите филмче од улица за 100 денари некаде за 70 а има и два филма на цд за 50ден., ако не ве мрзи да вртите по огласи ке најдете два филма на ДВД за само 30денари ја најдов така да....
Дома имам едно 400 дивикси и нешто помалце ДВД, собрани онака со тек на време и се менувам кој е за :mist:

До која бројка стигнавте вие?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
ОО, значи од тебе ќе се гребам филмчиња! :wink:
Инаку, имам по некое... Повеќето се на видео касети. На DVD имам некои 7-8 филмчиња, претежно македонски (Шампионите од Шутка, Пред дождот, Тетовирање...).

Ми се расипа DVD-то, па некако немам голем мерак да ги гледам на компјутер - затоа и не купувам нови филмчиња.
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
Acid напиша:
ОО, значи од тебе ќе се гребам филмчиња! :wink:
Инаку, имам по некое... Повеќето се на видео касети. На DVD имам некои 7-8 филмчиња, претежно македонски (Шампионите од Шутка, Пред дождот, Тетовирање...).

Ми се расипа DVD-то, па некако немам голем мерак да ги гледам на компјутер - затоа и не купувам нови филмчиња.
Да бе пред некој ден ги броев баш и се шокирав да ти кажам - ќе отварам видеотека :icon_lol:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ја имам едно 20 комада ДВД,повекето аматерски снимки,снимане од кино,ама собирам филмчиња глеам кога имам време
 

Pasha

Сомнително Лице
Член од
17 април 2005
Мислења
157
Поени од реакции
2
Јас имам едно 80-90 не знам така некако , ама повеќето ми се загинати , дај му ги на овај , дај му ги на онај и после појма неам кај се :) сите ми е DivX , DVD имам само 5-6...ако имаш каталог стај го па може ќе се префатиме за нешто :)
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Imam okolu 10-15 Dvd i poveke tie se od vesnici so gi davaat.
A ako sakam film ke odam do videoteka.
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Неам многу филмчиња поише позајмувам од интернет кафе 100 ден за три филма не е ефтино али ако купувам па после нема кај да ги стаам у соба а на DivX имав поише али и ги дадов на братучедками па така да сеа неам ништо освен што симињам од интернет (Scary Movie 4,Raise your voice,и еден незнам ако се вика :) )
 
J

Johnny Stulic

Гостин
imam eden friend mi gi dava 3 za stotka ama samo 10-tina iam doma ko bulevar mi e idi vlezi zemi zamini ostaj nekogas ima po 30-40 nekogas 5-6 fleksibilna brojka
 
N

Nen@d

Гостин
15-тина DVD филмови (повеќето оригинал) и тук там ќе се најде и по некое DivX филмче.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
okolu 60 filma a posle juli ke imam 0 :) bidejki na sekoj odmor mu gi poklonuvam site filmovi na tatko mi koj e golem filmoman kao i ja , taka da ne znam bas kolku vkupno filmovi si imam vo Makedonija
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Десетина,од кои у последно време само еден ми се врти у глава :pipi:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
ги имам многу, некои ми се испогубија, ги имам давано не ги вратиле......и за да не му ја мислам кај ми се што ми се...во последно време си зимам од blockbuster!!
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
јас имам 2 моментално првиот е револвер(не го ни гледав) а вториот е бандите на њујорк (и тој не го гледав) :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom