Колекционери на Драгоцени Камења

Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Само што купив 70 лодолити. Ќе ми треба поголема маса наскоро. :D
Прекрасна колекција, од каде ги набавуваш? Освен кај Деко, кај нас има ли друго место од каде може да се купат? Дали тие на Бит-пазар тезгите се оригинал? Има една или две тезги само со камчиња....
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Прекрасна колекција, од каде ги набавуваш? Освен кај Деко, кај нас има ли друго место од каде може да се купат? Дали тие на Бит-пазар тезгите се оригинал? Има една или две тезги само со камчиња....
Фала. :) Не се од Македонија.
Не верувам на бит пазар да се вистински, ама има еден куп трикови да дознаеш дали се вистински. Само едуцирање му е мајката.
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Не знам дали прашањето е за овде, јас имам лампа од хималајска сол и иако сите ми викаат дека е автосугестија, јас чувствувам промена во просторот. Дали некој има таква лампа?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Не знам дали прашањето е за овде, јас имам лампа од хималајска сол и иако сите ми викаат дека е автосугестија, јас чувствувам промена во просторот. Дали некој има таква лампа?
Јас имам. :)[DOUBLEPOST=1500246270][/DOUBLEPOST]Каква промена чувствуваш?
 
Последно уредено:
Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Јас имам. :)[DOUBLEPOST=1500246270][/DOUBLEPOST]Каква промена чувствуваш?
Имам три лампи во три простории и пуштени се цело време кога сме дома. Се смени енергијата, поубаво е, похармонично, помирно.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Проѕирниот е горски, другиве ?
Charolite (лилјаковите), синиот е аура кварц(обичен горски, третиран со метал).
А тој проѕирниот е горски, ама третира со сребро дава виножито сјај и се вика ангелски аура кварц.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Charolite (лилјаковите), синиот е аура кварц(обичен горски, третиран со метал).
А тој проѕирниот е горски, ама третира со сребро дава виножито сјај и се вика ангелски аура кварц.
Преубави браво.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Oд каде ти се? Charolite е прекрасен.
Имам неколку доверливи онлајн продавачи, again, не во Македонија. :)
Не знам, ако не успеете да најдете, а имате желба, здравје некогаш кога ќе доаѓам во Македонија да ви донесам, или да ви испратам по пошта(мада ова ми е ризик).

Морам да ви сликам нешто кое мене ме восхитува ептен...

20170725_154248.jpg

Од толку лодолити некои ги продавам, со некои правам накит, ама овие неколку срце не ми дава ниту да ги продадам, ниту да ги искористам за накит. :)
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Имам три лампи во три простории и пуштени се цело време кога сме дома. Се смени енергијата, поубаво е, похармонично, помирно.
Бојата на светлото го прави тоа, поготово ако свети околу 3500 келвина.
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Имам неколку доверливи онлајн продавачи, again, не во Македонија. :)
Не знам, ако не успеете да најдете, а имате желба, здравје некогаш кога ќе доаѓам во Македонија да ви донесам, или да ви испратам по пошта(мада ова ми е ризик).

Морам да ви сликам нешто кое мене ме восхитува ептен...

Прегледај го приврзокот 174751

Од толку лодолити некои ги продавам, со некои правам накит, ама овие неколку срце не ми дава ниту да ги продадам, ниту да ги искористам за накит. :)
[DOUBLEPOST=1501158957][/DOUBLEPOST]:ljubove:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom