Кока-Кола наградна игра - навистина ли ги даваат наградите ?

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
46 кода пратив и ништо
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Не му паднала награда и одма лага било хаха
 
Член од
15 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Isprativ kodovi za nagrada posle 3 dena mi se javuvaat deka sum dobitnik i me prasaa dali sum izvesten (a trebalo najkasno za 1 den) otkako kazav deka ne mi stignalo izvestuvanje mi soopstija deka nagradata fudbal i procedura adresa, ke ja ispratat po DHL.
Ja dobiv topkata nekolku dena potoa i razocaruvanje... Poevtina topka (ne moze da se narece fudbal) nemam videno duri i onie naj naj evtini kineski od tezga se so podobar kvalitet i podobra izrabotka. Konci se gledaat na site strani, triagolnicite ne se ramnomerno sosieni, lepenkite begaat edna od druga, totalno razocaruvanje. Ova e sramota za brendot. A na nivnata web strana nema kade da ja vidis listata na dobitnici, samo na linkot pogore listata e do 07.06.2012. Web sajtot za igrava e beden.
--- надополнето: 15 јуни 2012 во 21:52 ---
Sega proveriv kako toa go pravi pepsi bidejki nivnata nagradna e vo tek... http://www.pepsi.com.mk/Events/Nagradna Igra 2012/Results.aspx
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
53
Поени од реакции
15
Читам сеа испрати го кодот, и на секојa 125-та минута добиваш HTC, а на секој 125-ти час скутер. Прашањето ми е, дали навистина ги даваат наградите, пошто досека никаде не сум сретнал ни во весник ни на телевизија да бидат објавени добитниците на наградите. Ако никаде не се објавува тоа, може тие ќе викаат само дека ги даваат наградите, а колку ќе ги дадат, е тоа е знак прашање. Само знак дека пред некоја година кога имаше топки и такви работи, тие ги даваа.

Па, кое е вашето мислење? Што мислите, навистина ги доделуваат наградите ? И ако ги даваат, ви се има случено некогаш да добиете нешто поголемо ?
ЕДЕН ДРУГАР ИМА ЗЕМЕНО I POD НА КОКА КОЛА ТОА СО БАР КОД ШТО БЕШЕ АЛИ (ПРВО ТРЕБА ДА СОБЕРАТ ЗА ДА ДАДАТ) ПОЗЗ :)
--- надополнето: 8 февруари 2013 во 19:59 ---
Читам сеа испрати го кодот, и на секојa 125-та минута добиваш HTC, а на секој 125-ти час скутер. Прашањето ми е, дали навистина ги даваат наградите, пошто досека никаде не сум сретнал ни во весник ни на телевизија да бидат објавени добитниците на наградите. Ако никаде не се објавува тоа, може тие ќе викаат само дека ги даваат наградите, а колку ќе ги дадат, е тоа е знак прашање. Само знак дека пред некоја година кога имаше топки и такви работи, тие ги даваа.

Па, кое е вашето мислење? Што мислите, навистина ги доделуваат наградите ? И ако ги даваат, ви се има случено некогаш да добиете нешто поголемо ?
ЕДЕН ДРУГАР ИМА ЗЕМЕНО I POD НА КОКА КОЛА ТОА СО БАР КОД ШТО БЕШЕ АЛИ (ПРВО ТРЕБА ДА СОБЕРАТ ЗА ДА ДАДАТ) ПОЗЗ :)
--- надополнето: 8 февруари 2013 во 20:01 ---
46 кода пратив и ништо
hahahah брат требало 100 да пратиш многу не точна цифра 46 ..100 ка на рамното :D
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Еве сега има повторно наградна игра од Кока Кола. Со праќање на кодови.
Гледајте да не пиете со сила кока кола, само за да праќате кодови. Здравјето пред се.
Со среќа :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи минатата недела од ПРВО праќање ми се падна награда - Кока-кола пешкири и денеска ми ги доставија дома. Значи сепак ги даваат.:cool:
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Значи минатата недела од ПРВО праќање ми се падна награда - Кока-кола пешкири и денеска ми ги доставија дома. Значи сепак ги даваат.:cool:
да било од поголемите награди уште подобро :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
да било од поголемите награди уште подобро :)
Нема врска, ретко играм наградни игри, не ми е да добијам некоја голема награда, се радувам кога ќе добијам ситница. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи минатата недела од ПРВО праќање ми се падна награда - Кока-кола пешкири и денеска ми ги доставија дома. Значи сепак ги даваат.:cool:
ги даваат како не ги давале ама одма македонската се прави, местено е, не даваат.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Ги даваат... за главната незнам, можеби прават местенки, но помалите ги даваат

Пред година-две, кога имаше Скопско наградна игра (исто со кодови), од околу триесетина кодови добив маица и две капчиња.
Едно другарче истата година, доби видео камера (една од поголемите награди беше). А и немаше испратено многу кодови, што велат некои, прво да ти соберат пари па ќе ти дадат награда :D

Задоволен сум од наградните игри на Скопска пивара.

Пред некаде 10 години имаа убава игра.
Ако се сеќавате со поените што беа на капачињата од Кока-кола.
Мислам дека на 2литарска Кока-кола имаше 8 поена, а со 50 се добиваше чаша (колку за споредба... за бројкиве не сум баш сигурен)
Штом собереш поени, наградата е твои раце... во овој случај нема никакви неправилности :)
(освен што келнерите цели куќи си опремија со наградите) :D
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
da, i mene najmnogu mi odgovoarase taa nagradna igra koga se sobiraa poeni od kapacinjata, mislam deka zelena boja bea kapacinjata, jas uspeav da soberam 350 boda, od skopska pivara mi dadoa fotelja na naduvanje i uste ja cuvam nekade vo tavanskite sobi e, ako ne e dupnata. inaku imam mnogu nagradi od koka kola ama iskreno ni edna nemam dobieno so prakanje na kodovi, a imam isprteno mnogu kodovi...posledni nagradi sto imam dobieno se fudbal i nekoi casi, od vremeto koga na nagradna igra trebase da se proveri pod kapaceto i imase nacrtano figura na toa sto go dobivas. nagradite gi podignav od tobacco togethrt.
p.s. vcera isprativ kod od litar i 250, mi stigna poraka, ovoj kod e veke registriran od drug ....i navistina ne mi e jasno.
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Мене еднаш пред неколку години ми падна Ipod touch, пак беше ко оваа наградна игра со праќање кодови на мобилен и ми го донесоа дома преку DHL. Ама џабе што ми падна и што ми го донесоа, ете го ми седи у фиока ко прост. Ич не ми се свиѓа. Кој сака да му го дадам нека ми пише. 2-3 пати е отворен и толку. Ко’ нов е.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Пешкири кока кола ми паднаа. :) Од 2 смс пораки пратени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom