Кои торент сајтови ги користите?

Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Здраво дечки,

Немам појма дали сум на право место и во права тема, одамна не сум влегол на форумов.

Ми треба ваша помош. Јас порано ги користев пајрет беј и торентз, ама одамна не ми требале па гледам се скинати.

1. Кои торент страни ги користите и се најдобри?

2. Дали случајно знаете од каде можам да најдам стручна литература (теми менаџмент и маркетинг) за симнување?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Здраво дечки,

Немам појма дали сум на право место и во права тема, одамна не сум влегол на форумов.

Ми треба ваша помош. Јас порано ги користев пајрет беј и торентз, ама одамна не ми требале па гледам се скинати.

1. Кои торент страни ги користите и се најдобри?

2. Дали случајно знаете од каде можам да најдам стручна литература (теми менаџмент и маркетинг) за симнување?
Зависи што ти треба, нема универзални кај што има се.
За филмови, Rarbg.
За музика, Rutracker.
Добар е и 1337x.to
Zamunda не ти треба, никаков е.
кое е урл-то за piratebay? ми отвара некои сјебани сајтови само
и
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.638
Поени од реакции
38.820
рарбг ми е одвратен ради тие реклами досадни, дури и адблок не може да го прелажат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Едно време користев Zamunda, Rarbg, Kickass и Yuwabits балкански торент сајт на кој еднаш фатив бесплатна регистрација или некој ми даде покана за таму искрено не се сеќавам но од кога дознав за Кodi и Stremio од тогаш за филмови и серии ретко користам торент сајтови. Ретко некогаш кога ќе ми затреба да симнам некој музички албум или софтвер oдам на некој од тие торент сајтовите додека пак за екс ју музика одам на некој од балканскиве пиратерија форуми.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
thepiratebay.org - за све и свашта (од овај симнувај преку chrome оти магнет линкот дирек врзува за торент програмо.
rarbgtorrents.org - за филмови некако ми е најпогоден.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Здраво дечки,

Немам појма дали сум на право место и во права тема, одамна не сум влегол на форумов.

Ми треба ваша помош. Јас порано ги користев пајрет беј и торентз, ама одамна не ми требале па гледам се скинати.

1. Кои торент страни ги користите и се најдобри?

2. Дали случајно знаете од каде можам да најдам стручна литература (теми менаџмент и маркетинг) за симнување?
2. https://sci-hub.tw/ za journals
mada posleden period dosta napor se vlozuva publikaciite da bidat open-source.
libgen e super za knigi

bookboon ne e torent sajt, ama imas besplatni knigi (nesto ponizok kvalitet, ama ok sepak)
na mnogu temi, vklucuvajci toa sto pisa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom