Книги, е-книги, туторијали и слично

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Незнам дали прашањето е за оваа тема ама јас да прашам.Дали знаете, мислам да ми пратите линк од некоја книга на македонски од Макромедија Флеш.:)
 
Член од
16 март 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми прати добар туторијал за развивање на Windows 8 апликации?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Би ве замолил кои од вас ја има книгата во pdf книгата Bruce Eckel - Thinking in Java на македонски јазик, или други книги на македонски,српски за програмирање ц, ц++, јава, html нека ми прати по ПП. Сега сум во фаза на учење, читам и на англиски ама потешко ми оди. За да разберам добро, ми треба македонски или српски. Поздрав
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Би ве замолил кои од вас ја има книгата во pdf книгата Bruce Eckel - Thinking in Java на македонски јазик, или други книги на македонски,српски за програмирање ц, ц++, јава, html нека ми прати по ПП. Сега сум во фаза на учење, читам и на англиски ама потешко ми оди. За да разберам добро, ми треба македонски или српски. Поздрав
на македонски немаш такви книги во елктронски формат
на македонски мислам дека истата ја гледав во читалната 1000 книги во ГТЦ, па ако си од Скопје или живееш во Скопје ќе се снајдеш :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
^ неколку постови претходно напишано е дека имаа книга за јава на македонски во pdf ?!
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
^ неколку постови претходно напишано е дека имаа книга за јава на македонски во pdf ?!
ако ја имаше ќе ја најдев до сега и ќе ја прочитав цела :icon_mrgr: (зборувам за јава)
инаку за ц++ се продава и по книжарите на саемот ја имаше ...
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Незнам дали прашањето е за оваа тема ама јас да прашам.Дали знаете, мислам да ми пратите линк од некоја книга на македонски од Макромедија Флеш.:)
ај да пробам да ти пратам ова,па може ќе ти биде од корист ;)
ова е од ПМФ,официјална литература
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 22:47 ---
Би ве замолил кои од вас ја има книгата во pdf книгата Bruce Eckel - Thinking in Java на македонски јазик, или други книги на македонски,српски за програмирање ц, ц++, јава, html нека ми прати по ПП. Сега сум во фаза на учење, читам и на англиски ама потешко ми оди. За да разберам добро, ми треба македонски или српски. Поздрав
читај на англиски,на македонски ништо нема да разбереш
 

Attachments

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
ај да пробам да ти пратам ова,па може ќе ти биде од корист ;)
ова е од ПМФ,официјална литература
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 22:47 ---


читај на англиски,на македонски ништо нема да разбереш
Е фала ти друже многу.ОК се ;).
--- надополнето: 3 јуни 2013 во 13:23 ---
А само да те прашам случајно од овие што ми ги даде имаш ли нешто и за C ++ да ми дадеш.Ти благодарам однапред.Било каков ми дади и од C ++.:)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Е фала ти друже многу.ОК се ;).
--- надополнето: 3 јуни 2013 во 13:23 ---
А само да те прашам случајно од овие што ми ги даде имаш ли нешто и за C ++ да ми дадеш.Ти благодарам однапред.Било каков ми дади и од C ++.:)
гледам јас ќе си го добиеме и двајцата...ај да видам низ комп па ќе ти пратам
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
гледам јас ќе си го добиеме и двајцата...ај да видам низ комп па ќе ти пратам
Абе друже само едно туториалче ми дади за C++.Да почнам малку да прграмирам.Веќе почнав со Флеш.Ај сега со C++.:)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Абе друже само едно туториалче ми дади за C++.Да почнам малку да прграмирам.Веќе почнав со Флеш.Ај сега со C++.:)
мора баш на македонски? http://tutoriali.org/C.html овде имаш што ти душа сака,само подобро ти е на инглиш...јас кога учев SQL учев на англиски,кога ги слушам нашиве од Финки,појма немам што ми зборат :confused:
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
мора баш на македонски? http://tutoriali.org/C.html овде имаш што ти душа сака,само подобро ти е на инглиш...јас кога учев SQL учев на англиски,кога ги слушам нашиве од Финки,појма немам што ми зборат :confused:
Каков јазик сакаш може.Ај баш ќе видам што има на оваа страна.Фала многу и за ова друже.:icon_mrgr:
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Можеби не е за овој подфорум ама ако некој има нешто за МТА (Microsoft Technology Associate) некаква литература или каква и да е помош нека ми пише.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Можеби не е за овој подфорум ама ако некој има нешто за МТА (Microsoft Technology Associate) некаква литература или каква и да е помош нека ми пише.
Ај биди подетален за што поточно, зашто јас го полагав а и какви знаења имаш општо од информатика, win OS итн итн???
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79

Kajgana Shop

На врв Bottom