Книгата:Македонските Словени

Член од
22 февруари 2009
Мислења
746
Поени од реакции
35
Воопште не вервам страниците и заглавието да са едно исто. Шрифтовете немат, ама нииишто општо. Првиот е стар, другиот е совсем различен. Фалшификациjа на 100%.
Губите си времето, еве: http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=44236
секоја чест ти си како колумбо ја откри америка.
ПРВАТА СТРАНА Е ОД ОРИГИНАЛНАТА СТРАНА А ПОНАТАМУ ТЕКСТОТ Е ПИШУВАН ОД АНГЕЛ ДИНЕВ.
ЧОВЕКОТ УМРЕ 1952 ГОДИНА И СИГУРНО НЕ ЈА НАПИШАЛ КНИГАТА ДРУГ ПА ДА Е 100% ФАЛСИФИКАТ.
А ЗА ЛИНКОТ НЕ СЕ МОИ СЛИКИТЕ ТОЈ ПРЕДАВНИКОТ КАКО И ТИ БУГАРИНЕ СТЕ ЕКСПЕРТИ ВО ФАСИФИКАТ.
 
E

emission

Гостин
Воопште не вервам страниците и заглавието да са едно исто. Шрифтовете немат, ама нииишто општо. Првиот е стар, другиот е совсем различен. Фалшификациjа на 100%.
Губите си времето, еве: http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=44236
Не е фалсификат оригинал е 100 проценти. Има многу такви книги напишани од Македонци, Бугари, Срби, Англичани, Французи, Германци ... сите до една оригинал сите со иста содржина . Се надевам дека уште потешко ќе ти е да заспиваш сега. :helou:
 

Agent Macedon

✪В.М.Р.О. (Обединета) Ентузијаст✪
Член од
20 март 2024
Мислења
2
Поени од реакции
0
Има ли некој книгата во pdf форматот? Ја барав на целиот интернет книгата веќе околу година, но за жал не ја најдов никаде :toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
222
Поени од реакции
193
Има ли некој книгата во pdf форматот? Ја барав на целиот интернет книгата веќе околу година, но за жал не ја најдов никаде :toe:

Повел ако сакаш да читаш за Славинија, а на линкот доле има има мапа од Славиниите на Балканот
 

Agent Macedon

✪В.М.Р.О. (Обединета) Ентузијаст✪
Член од
20 март 2024
Мислења
2
Поени од реакции
0
Интересни thread-ови, прочитав доста информации кои не знаев, благодарам за линковите. Меѓутоа, мене ме интересира една книга т.е. брошура од Ангел Динев со името Македонските Словени (Македонските Славјани), издадена во Софија 1938. година. Има линкови за таа брошура на македонските форуми, но са стари околу 15 години и за жал не работаат повеќе.
MASLOP-600x315.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom