Клима уред за домашна употреба

Член од
16 март 2019
Мислења
1.686
Поени од реакции
1.102
Здраво,
Периодов реновирам стан од 90м2 па имам дилема околу греењето. Станува збор за топла зграда, со добра изолација но не е приклучена на централно греење. Се мислам да земам 5.5kw инвертер клима за греење/ладење но главна дилема ми е која марка имаат најквалитетни клими?
Ги гледав LG,GREE и DAIKIN но не знам која е најдобра од типот на економичност,бучност и дополнителни опции. Буџетот ми е до 55.000мкд
Kolku peistorii ima vo 90m2 dali e toa edna ili poveke prostorii ?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.686
Поени од реакции
1.102
Повеќе,3 поточно.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
3 prostorii ako se kujna dnevna i drugite 2 prostorii spalna i detska soba najubavo 3 klimi da stavis vo zavisnost od kvadraturata primer vo dnevnata 5.5kw klima vo drugite prostorii po edna 3.5kw inverter klima.
Taka ke imas mnogu podobra raspredelba na vozduhot pri Greenje i Ladenje.
 
Член од
2 септември 2005
Мислења
90
Поени од реакции
11
Некој да сподели искуство со клима уред во спална соба?

Греењето не ми е никаков проблем но летно време е многу топло и барам начин за квалитетно ладење во спалните кое не би било непријатно.

Живеам во куќа која има скалишен меѓупростор и не сум сигурен дека клима уред во тој простор би ги изладил и спалните соби (индиректно) а за спиење со вклучен клима уред во соба некако ми е страв.

Се работи за две спални соби од по 11-12 квадратни метри.

Совет?
 
На врв Bottom