Кајгана радио, сезона 2008 [старо]

Кој е подобар?


  • Вкупно гласачи
    202
Статус
Затворена за нови мислења.

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.854
За после некој ДЈ ако не му смета овој предлог :)

Или нека биде рандом техно или Македонски добри :)

1. Конкорд - Високи Штикли
2.Лева Патика - Неправда
3.Ареа - Сите мои слики
4.Калиопи - Обои ме
5.Ластовица - Се шекнувам
6.Нулта Позитив - Мара
7.Ластовица - Пушење
8.Студени нозе - 50 марки
9.Студени нозе - Кучето мое
10.Ристо бомбата - Комшике убива
11.Студени нозе - Во Парк
12.Владо Јаневски - Нусе, Нусе
13.Арчи - Да пукнеш што ми направи
14.Игор Џамбазов - Хотел Македонија
15.Игор Џамбазов - Труба
16.Мирко Митревски - Отвори го пенџерчето
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.716
После Don't speak иде последната песна од мене за вечерва.
Се надевам ви се допадна изборот, па повеќе во следна прилика:)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.305
Поени од реакции
3.042
аа добро е ова ...нема реклами + добро музиче = WIN :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Ајде таман се приклучив на Listen to yout heart и завршивте! Dammit!
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.148
Поени од реакции
14.331
Еминем па сафри дуо :)

кога почна више такво дај
Dr Dre - Next episode
Shaggy - It Wasnt Me
Mary J - Family Affair
Blue Cantrel & Sean Paul - Breathe

Штета што ми се поеба хардот имав преку 1000 песни вака старички :(

--- надополнето ---

Ај и Coolio - I Like Girls :P
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Идат Wasn't me и I like girls :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.716
Спремив плејлиста со денс хитовите од оваа пролет и нешто од постарите денс хитови:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Точно уште 5 песни имам.
1. Phill Collins - In The Air Tonight
2. Santana - Maria, Maria
3. Shakira - Underneath your clothes
4. Depeche Mode - Enjoy the silence
5. Nickelback - How You Remind me

Shuffle playlist е права ствар за љубителите на добра музика, без разлика на стилот :))

--- надополнето ---

Спремен си, да се гасам?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Ајде, се изгасив :)

--- надополнето ---

Појачај малце квалитет. По можност во Encoder избери AAC + Encoder :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom