[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ја пушени ребра купив,домашни колбаси земав,свински!
Утре ќе одам на Убекистански пазар,грав да купам)))
Обично си носам од дома,али ете ми заврши пред НГ ))))))
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Ја пушени ребра купив,домашни колбаси земав,свински!
Утре ќе одам на Убекистански пазар,грав да купам)))
Обично си носам од дома,али ете ми заврши пред НГ ))))))
И гравов тука што го јадеме е казахстански така да не си далеку од нашето.
 
T

Torchyrus

Гостин
Слободно. :D Само во темата за гласање мора да има фотографија.
Фотографија секако... ама видеото ннезнам како да го објавам ... Небитно во секој случај, здравје ќе го постирам како линк од јутуб кога ќе го објавам таму.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Фотографија секако... ама видеото ннезнам како да го објавам ... Небитно во секој случај, здравје ќе го постирам како линк од јутуб кога ќе го објавам таму.
Овде прикачи го само и копирај го линкот. Ќе се изгуби малку квалитетот, ама тоа е...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
... све е ОК, ама многу ти се изгорени и предходно шарската и сега гравчето, тргни ги побрзо не ги оставај до крај! без љутиш!
Шарската,да,малце,али гравчето таман си е! @Torchyrus без љутиш друже!
 
T

Torchyrus

Гостин
... све е ОК, ама многу ти се изгорени и предходно шарската и сега гравчето, тргни ги побрзо не ги оставај до крај! без љутиш!
Изгорени се само сувите пиперки затоа што не ги ставив повнатре, гравчето си беше сочно топ, само навидум изгледа така.
Воедно и шарската, реален сум и си кажувам и признавам кога ќе изгорам некое јадење, нема ништо лошо во тоа, се е школо.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
Шарската,да,малце,али гравчето таман си е! @Torchyrus без љутиш друже!
... све што е темно кафеаво, црно приготвено не е здраво за јадење! колку приготвеното е со поотворени бои ....толку поздраво....го знаеш тоа правило? :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Еве и друга слика, @shumecha.tableta може и оваа за гласање да не се причинува дека е изгорено....
IMG_20200811_210556.jpg
Автоматски споено мислење:

Сувите пиперки и онака се само за вкус, не ги јадам и не ми е битно какви ќе бидат..
Автоматски споено мислење:

... све што е темно кафеаво, црно приготвено не е здраво за јадење! колку приготвеното е со поотворени бои ....толку поздраво....го знаеш тоа правило? :)
Бараш поотворени бои во шарска од пола кило и више...тешко да најдеш...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
... све што е темно кафеаво, црно приготвено не е здраво за јадење! колку приготвеното е со поотворени бои ....толку поздраво....го знаеш тоа правило? :)
Бијонси ти у петок се спремаш за грав, ќе се пукаат рафали:)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
Најверојатно е до вкус. Јас сакам помалку печено месо, веднаш штом ќе ја изгуби црвената боја. Но, тавче гравче сакам позагоренко, посуво
 

Kajgana Shop

На врв Bottom