Кајгана Радио лето 2015 (пријавување)

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.913
Поени од реакции
4.347
Кој ќе го составува распоредот нека ме вметне во петок да речеме после 4 попладне, до отприлика 6/6 и 30. Зависи како ќе се состави распоредот може и да се ремодифицира.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Сите што сакате да се пријавите пополнете го следново:

Еве што треба да одговорите:

1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија


@Толстој го направи ли распоредот за да можеш да вметнуваш членовите кои ќе пуштаат музика?

Инаку сите вие кои се пријавувате морате да се држите до вашиот термин за да си тече се нормално без оние имав проблеми со нетот, лаг имав и сл. Бидејќи многу е лесно да се пријави но одржувањето на терминот е многу битно.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Сите што сакате да се пријавите пополнете го следново:

Еве што треба да одговорите:

1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија


@Толстој го направи ли распоредот за да можеш да вметнуваш членовите кои ќе пуштаат музика?

Инаку сите вие кои се пријавувате морате да се држите до вашиот термин за да си тече се нормално без оние имав проблеми со нетот, лаг имав и сл. Бидејќи многу е лесно да се пријави но одржувањето на терминот е многу битно.
Ако сакаш направи ти, ако неможеш ќе средам јас :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.638
Поени од реакции
1.861
1.Трап/рап
2. Вторник и Четврток од 14-16
3. Мешано..Некогаш со говор, некогаш само музика
4. Не знам да правам џингл, а би сакал да има
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
560
Поени од реакции
292
Јас сум за Четврток во 17. Музика секаква рок тежок метал ( 100 кила е бе брат) денс музика техно се бе се. Џингл ќе напрам нема проблем само некој да ми кажи како ќје се стрима.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
До кога треба да се пријавиме ???
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Би сакал ако може у четврток после полноќ да пуштам хард рок и метал,само да ми објасно некој како оди се ова со диџеите пошо од нула почнувам
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.829
1. Трап/Клуб-Хаус

2. Вторник и Среда 23:00 - 00:00
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Технички радиото сеуште функционира. Никогаш не престана.
Еве сеа ќе рокнам нешто некој пола саат/саат чисто за проба.

ТУКА можете да го слушате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom