Картинг

Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Добро возам картинг ама не во Македонија него у Грција. Таму е многу подобро, а овде е заникаде..
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
колку чини сеа у парк картингот?
му текнува на некој?
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
ИИИ порано секој ден бев на картинг бе. Ко Шумахер на млади години бев. :) Сеа по ретко идам, но сепак возам.

У парк цената е 150-170 денари за 5 минути.

А креваат до 55-60 km/h највеќе. :)
 
С

Спенсер

Гостин
kaj mene u Volkovo, 200den 5min, ali donesoa novi kartinzi( ne se sega brzo doneseni no dobri se),pozdrav
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Имаше во Битола кај Пржо едно време, патеката беше многу проста цела заобиколена со гуми, за време на авто пазар таму си ги пробувавме моторите. Инаку патеката стои уште, ама со картинзите незнам што бидна. 2 круга се наплаќаа 50 денари, трка 1 на 1 не е возможна (толку е мала) и тие 50 денари ке ги потрошиш за 3 минути. А да... местото е многу отпатно, да сакаш да отидеш мора со кола, пешки едно е далеку, друго навечер патот е неосветлен, можат кучиња да те нападнат.
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
Хих картингот е многу добар!
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
порано мн возев оти преку улица ми е ....ама после 1 месец ми прекисна , мн ретко да се качам у тие мали срања:)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
uh stvarno interesno nesto imam ostaeno mnogu para na ovaa rabota vo ohrid ama se navoziv so drustvoto imase i mnogu komicni situacii izletuvanja i sudiri
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Иам возено едно 3-4 пати у парк,и 2-3 пати у Грција...За жал, у Грција е многу подобар за разлика од овде.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Картинг е топ работа, само кај нас нема и како што стојат работите,нема ни да има добар картинг. Во Скопје има неколку стази, Волково, Маџари, Парк итн.. ама за обични корисници, нема добри картинзи... канти :)
Поготово у парк, пешки можеш да ги претрчаш, и стазата се вози за 15 секунди :tapp:
Пред 3-4 год коа бев у Будимпешта, на Ф1, Хунгароринг, имаше огромна стаза за картинг, покрај Ф1 патеката, малце солено беше, мислам дека платив 80 евра за 20 мин ама се исплатеше секое евренце што го дадов !!! Ти даваат картинг што иде 120, ако искочиш од кривина со малце појше од пола гас отиде у банкина :):) едно типче што беше со нас во аутобус, мислам беше од ПП, скрши рака :pos: :pos: Одлично искуство, 20тина картинзи на стаза, покрај стазата кафе-бар со пијани германци, слушаш у позадина како грмат формули на тренинг.... Ако имате шанса, не ја пропуштајте!!!!
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Sum vozel karting ama ne taka nekoja oficijalna trka tuku taka drugari i se trkame inace interesno e ama ne e kako avtomobil mnogu porazlicno e koga gledas i koga vozis karting
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
dali ima nekoj klub za karting da odis da ucis.i na trki vo volkovo se odi so svoj karting ali so tie karting koli so se tuka ako znae nekoj neka mi kaze falla odnapred
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
еднаш само во скопјето во паркот :vozbud: закон беше....сакаааам пакк :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom