Кантер тактики за херои

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе глеј,технички зборено скоро и да нема лек.

Ама во пракса е друго,некој 100 посто ќе се испичка,ќе кидне.

Моја теорија е,бидејќи овие сите имаат глобални ултија,да земе противничкиот некои ловци,и да ги бркате по мапа сами.

И никако пуш сите мид :)
 
Член од
30 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Па шкорпијата нема да дојде доколку еден ја удри. А најди ми го тој играч со воид кој ќе фати четворојца у последната : )

mozes da gi fatis najmalce dvajca! zaso mene mi uspealo ama ako im izlezes od drva na dvajca so time walk a oni da kripaat eden do drug. Znaci Time Walk do nif i ulti i gi fakas dvajcata, ama sea imas problem, moras najmalce da imas preku 100 agiliti(vkupno) eden hiperstone i maska za da mozes da gi zemes i dvajcata!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Зависи кои двајца се,нормално.
Вчера во партија во комбинација со инвокер ги фаќав најмалце тројца и три пати 4ца во 6ка.
Инвокерот пушта fireball,тројца мртви и бегам од последниот жив :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Void,Skorpija,Lich,Drvo se odlicna kombinacija..Potato nemzoes da tvrdish deka nemozes so void da fatish 4 dusi vo svera! Koga pravish push na mid ili bilo kade odite eden po drug ili cel tim zaedno? epa kao odite cel tim zaedno site vlagate bratce u svera..a ako skorpijata nema da sedi napred pa nekoj da ja udri i da nemoze dager da koristi! ke si sedi u shuma ili na brdo ke se krie i ke vleta so earthquake i dager -.- ako ne moze samo da si sedi sosema na strana dodeka ne e sigurno da vleta,pod sigurno mislam pushtena svera i fateni 4 dusi vo nea -.-
Na kraj kraeva ako ne gi fatish 4 dusi vo svera..drvoto vo korenja ke gi fati site pa sto i da e ! i togash jadat ping-pong i earthquake :)

Na cela ovaa prica ima samo edna stvar so moze da spasi! Toa se wardovi! Timot koj igra protiv ova combo mora da koristi wardovi..i da gi koristi pametno...da ja fatat skorpijata pred da pusti eartquake i lich pred da pusti ping-pong! a time stoper nemoze da gi tepa site pa so saka neka e :) toj moze da pusti svera i da utepa eden,ali od drugite ke go ajde -.-
Taka da..Samo wards vadat partija protiv vakvo combo -.-

Avatar ne ja vadi partijata zatoa sto voidot ripa od 1400 range so time wallk i pusta svera...od koa ke pusti svera ti nemozes da pustish bkb taka? :) so znaci pak ke si jadesh dmg od ulti na sand king i lich :P

Абе глеј,технички зборено скоро и да нема лек.

Ама во пракса е друго,некој 100 посто ќе се испичка,ќе кидне.

Моја теорија е,бидејќи овие сите имаат глобални ултија,да земе противничкиот некои ловци,и да ги бркате по мапа сами.

И никако пуш сите мид :)
Malku od malku se slagam..ama fakt e deka vo tie lovci mora da ima axe :) Dokolku lovish drvo,koga ke pusti prva da se skrie vo drva,axeto pushta prva i drvoto pak se gleda :) posle sve e lesno.
Preporacliv e i trolot tuka poradi bushot i da moze blind da mu stavi na time stoper dokolku e potrebno..a i ultito brzo mu se polni taka da ke moze da se lovat heroi brzo...:) toa e moe mislenje..a za drugite heroi koj se potrebni kazi nesto ti :)

uf da...miranata e odlicen heroj :) dokolku miranata go pogodi voidot so 5sec stun,tolku od celata taktika :) gubat site bez void :) Vo korenja mozes stun da pushtash a mozes i avatar :) taka da ..gotovi se :)
ej..cek..pa dojdovme do zaklucok..osven wards..i miranata e lek protiv kombinacijava..taka? o.0
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Значи Axe,Mirana и Troll.Ајде уште две места да пополниме...

Некако би идел на кентаур со блејд мејлови против воид,па нека тепа во 6ка колку сака.
Е сеа петтиот ми прави проблеми малку,можеби антимејџ за Лич и за блинкање надвор од 6ка?

Зашто воидот се гледа кога доаѓа со прва,мејџот одма се блинка и тепа надвор што остане :)
Башка ако ја најде шкорпија,со 6ка може земјотрес да и прекине
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Абе лесна е шкорпијата, доволно е да ја удриш еднаш, сега дегерот е нерфан, па доколку си удрен во последните 3 секунди, не можеш да се блинкнеш. За 5ти херој би го избрал Магнусот. Кој е прејак херој.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Леле потато и јас помислив на магнус жими се еј. Па тој со тоа 6тата,ако правилно се употреби може за заврши 50% од нападот.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Не е само до 6тата.. Кажи ми друг херој кој има магија што прави 300 дамиџ а кошта само 90 мана..
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Точно. Ама помислив и јас спомнав 6тата како дел од борбите 5v5 при Push. Инаку првата користи многу...Па дури и премногу ебаго:pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Магнус е ок херој,ама вака многу лесно ќе го ловат...
Мислам дека против воид и Лич,три пати ќе умре пред да пушти што било :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Не, мац.. Откако магнус ќе направи 3 брасера, ќе си купи патка и дагер, лошо е за другиот тим. Ќе се блинкне, ќе тропне. По него ќе дојде и кентаурот и тој ќе тропне, и таман кога ќе се разбудат аксот ќе пушти таа маѓијата сите да тепат на него и има да стане масакар =))
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ех,дрвото ќе го крие лич и ќе се крие он самиот.
Тајмот од шума ќе излетува на мид :)
Шкорпијата некое secluded place,од каде ќе спамува 6ка.

Со овие херои никако не би идел пуш,него би чекал противничките да напраат,па масовен кил на мид,и ние пуш.

Не може другчие :)
А магнусот со дагер,веќе е друга работа,ќе може од 6ка на воид да бега,ама само ќе може да дува од надвор :(

А мејџот би му влегол у фаца на лич,и не би му дал да пушти шеска :)
 
Член од
1 април 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Се сеќавам многу убо на една партија.... Magnus и Earthshaker... жив покољ не напраја... магнусов блинк улти, па говедоно улти...адиос цел тим...другите тројца дотолчвеја ако останеше некој жив. За срамота :pred:
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
abe noobovi samo 1 e herojot so vi treba ama ne mislite tolku vie samo se pravite profesori a toj herojot so vi zboram e Nortrom t.n. Silencer i tolku od mene...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
хероите всушност и не се толку важни колку што е важно како ќе играте со нив... токму поради тоа не постои непобедлива комбинација!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom