Како на вас делува полната месечина ?

Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.689
Поени од реакции
8.656
Месечината е прекрасна кога е полна ама ми штети на расположението, напната сум, анксиозна, се нешто ми смета..Дали сум нормална ?

исто е и кај мене,валда е тоа природно кај некои
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.478
И јас имам слушнато за тоа дека полната месечина предизвикува промени во расположението на луѓето. Кај мене што знам, не делува нешто лошо. Од секогаш сум сакал да ја гледам Месечината навечер како свети, без разлика дали била полна или не. Тоа некако ме смирува, а и навечер кога ќе си легнам многу е убаво кога во целата темница преку прозор ја гледам само Месечината како свети.
:)
 

Semiramida

A prayer for the wild at heart kept in cages
Член од
27 јули 2013
Мислења
97
Поени од реакции
120
На мене делува страшно!Зашто сум ептен смирена , опуштена , флегматична личност што ретко знае да избувне , да се налути.Арно ама на последнава ем полна ем сина месечина кај мене се деси трансформација од доктор џекил у мистер хајд, леле мајко каква бев тој ден накострешена среќа што не заклав некој .Атоа со месечевите мени има врска со нивото на течности во нашиот организам .И како што месечината се зголемува/намалува , така и течноста и крвта во нашето тело варираат.Јас тие денови кога е полна од самото гледање во неа ми е лошо, имам срцебиење, гушење.А на колку време е полна , месецов по втропат е полна ?Пред 20 дена беше тој феномен сина полна месечина.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.585
Поени од реакции
4.551
Делува кога е полна на сите верувајте... Кај некој повеке кај некој помалку, но делува. Али немојте да си стварате психичка опсесија дека, Аха чим е полна нешто ке ми се случи или мене стално многу лошо ми делува... Немојте затоа што не е добро секој страв е порта за нови проблеми... Има луѓе што опсесијата си ја имаат до таму дотерано што во тој период на полна месечина од дома не испаѓаат.

Имам една мала шала малку недолична али остер хумор е...

Да дае господ женати да има ПМС на полна месечина. :pos:
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
468
Поени од реакции
271
Проблеми со спиење што ги решаваме со трчање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom