Како друштвото влијае на бракот?

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.237
Поени од реакции
1.941
@JustDe Чекај малку,пред некоја страница спомна дека си сакала да се исчистиш(како да зборуваш за ѓубре o_O ).Па,потоа дека маж ти не му обрнува внимание на детето,не покажува грижа.
Извини за дрскоста,ама по напишаното се заклучува дека бебенцето не ви е свесно направено,туку е непланирано !
Ти,па уште и невработена ли си ? !
Господе,какви луѓе имаат деца..... :shook::eek:
Не си одговарате.Ама,тоа не си го сфатила на време.Човек што поминува повеќе време со другари отколку со девојката или жената,не е човек за брак.Не е лесно да се примети тоа пред бракот бидејќи пред бракот,партнерот покажува поинакво лице од она кое го покажува во бракот.Ама,затоа и не се избрзува со невнимателност при сексуални односи и со стапување во брак.
Кој брза,пати !
А,и тоа излегување....Ало,бре,имате мало бебе на кое треба максимално да сте му посветени.Ни кафани,ни ресторани.....Излегувањето треба да ви е сведено на минимум.
А,не е лошо и двајцата да си посетите психијатар.
Или те земал под притисок од родителите или со текот на времето си му станала одбивна,па можеби нашол друга.
Нема друго,инсистирај на развод и барај алиментација.Ама,и ти среди си се со стабилни финансии.
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
329
@JustDe
Извини за дрскоста,ама по напишаното се заклучува дека бебенцето не ви е свесно направено,туку е непланирано !
Ти,па уште и невработена ли си ? !
Господе,какви луѓе имаат деца..... :shook::eek:


А,не е лошо и двајцата да си посетите психијатар.
Напишала дека е планирано детето. ;)

WoW, со 8 месечно бебе, невработена, како е можно o_O

Па пре "таквите" имаат деца отколку овие со "кариерите" :icon_mrgr:

А психијатарот некој со 2 пропаднати брака зад себе ќе ги советува како да им опстане бракот :kezec:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.237
Поени од реакции
1.941
Напишала дека е планирано детето. ;)

WoW, со 8 месечно бебе, невработена, како е можно o_O

Па пре "таквите" имаат деца отколку овие со "кариерите" :icon_mrgr:

А психијатарот некој со 2 пропаднати брака зад себе ќе ги советува како да им опстане бракот :kezec:
Самото нејзино пишување укажува на тоа дека не е планирано,иако таа вели дека е. ;)
Треба да работи за да не зависи од парите на мажот.Инаку,што да прави,да се изгладнува себеси,а и детето,ако тој одбива да им даде пари ?
Важно е да има финансиска стабилност поради детето.
Несериозни се,тој само шета,а таа само мисли на тоа кога ќе може да шета оти тој `и приговарал.
Таа има напишано дека сакала да „се исчисти“,како да зборува за ѓубре од кое сакала да се отараси.o_O Тој бега од одговорност.Човек да се запраша зошто правел дете кога нејќе да се грижи за него.Такви луѓе не заслужуваат деца ! :neetaka:
Само луѓе полни со љубов,кои се воедно и внимателни и грижливи и одговорни,заслужуваат деца !
И пак,по напишаното,се гледа и двајцата имаат психички проблеми,па затоа не е лошо да одат на терапија.
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
329
Самото нејзино пишување укажува на тоа дека не е планирано,иако таа вели дека е. ;)
Треба да работи за да не зависи од парите на мажот.Инаку,што да прави,да се изгладнува себеси,а и детето,ако тој одбива да им даде пари ?
Важно е да има финансиска стабилност поради детето.
Несериозни се,тој само шета,а таа само мисли на тоа кога ќе може да шета оти тој `и приговарал.
Таа има напишано дека сакала да „се исчисти“,како да зборува за ѓубре од кое сакала да се отараси.o_O Тој бега од одговорност.Човек да се запраша зошто правел дете кога нејќе да се грижи за него.Такви луѓе не заслужуваат деца ! :neetaka:
Само луѓе полни со љубов,кои се воедно и внимателни и грижливи и одговорни,заслужуваат деца !
И пак,по напишаното,се гледа и двајцата имаат психички проблеми,па затоа не е лошо да одат на терапија.
Ќе работи, нека потпорасне детето, 8 месеци има. ;)
Ете, напишала дека ги напуштила, има кај да живее.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.237
Поени од реакции
1.941
Ќе работи, нека потпорасне детето, 8 месеци има. ;)
Ете, напишала дека ги напуштила, има кај да живее.
Не треба да чека.Ете,треба да си вработи,а детето да го даде во јасли или ако може некој да `и го чува.Што ако не дај Боже,утре-задутре нешто му се деси на кретенот ?
Или,ако тој фати да избега некаде далеку ?
Кој сака и е решителен,може и да работи и за дете да се грижи.
 
E

Epsilon

Гостин
Не треба да чека.Ете,треба да си вработи,а детето да го даде во јасли или ако може некој да `и го чува.Што ако не дај Боже,утре-задутре нешто му се деси на кретенот ?
Или,ако тој фати да избега некаде далеку ?
Кој сака и е решителен,може и да работи и за дете да се грижи.
a koja plata kje plajca negovatel i voedno i hrana i se se? :D
Daj vejce ne se mesaj tolku vo tugji zivoti i ne izigravaj babica pred porta. Deovjkata sakase sovet za tipot sto go ima maz i dosega citajci ja stvarno e cuden i interesen na nekoj nacin. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Девојкава незнае што сака,сака да се разведе па несака,го сака па збори лошо за него[DOUBLEPOST=1527070151][/DOUBLEPOST]
a koja plata kje plajca negovatel i voedno i hrana i se se? :D
Daj vejce ne se mesaj tolku vo tugji zivoti i ne izigravaj babica pred porta. Deovjkata sakase sovet za tipot sto go ima maz i dosega citajci ja stvarno e cuden i interesen na nekoj nacin. :D
Не се меша само коментира,ја кажува реалноста девојкава има мајка татко,нека го чуваат бебето она нека работи,жена не треба да зависи од маж да игра к*р со неа а тие мајки што се самохрани а?? Рабобтат и чуваат деца
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.237
Поени од реакции
1.941
Девојкава незнае што сака,сака да се разведе па несака,го сака па збори лошо за него[DOUBLEPOST=1527070151][/DOUBLEPOST]
Не се меша само коментира,ја кажува реалноста девојкава има мајка татко,нека го чуваат бебето она нека работи,жена не треба да зависи од маж да игра к*р со неа а тие мајки што се самохрани а?? Рабобтат и чуваат деца
Можеби звучам сурово,но реална сум.Ти ме сфати.Јас го кажав тоа што го мислам како и сите други што кажаа свои мислења.Ја критикував,но сосе тоа и совет `и дадов.
a koja plata kje plajca negovatel i voedno i hrana i se se? :D
Daj vejce ne se mesaj tolku vo tugji zivoti i ne izigravaj babica pred porta. Deovjkata sakase sovet za tipot sto go ima maz i dosega citajci ja stvarno e cuden i interesen na nekoj nacin. :D
Не се мешам,туку само ја советувам.Сите овде тоа го правиме.На крајот,самата ќе си одлучи дали ќе пропадне или достоинствено и гордо ќе преживее.
 
E

Epsilon

Гостин
ima majka tatko ko tie obvrzani da se :), ko demek ti znaes kakov im e odnosot so niv i kakva im e sostojbata. Treba da ja sovetuvate kako da reagira so mazhevo so go ima posto gledam ushte komunicira. E sea jas seuste ne sum na vozrast za brak, nitu sum bil. Ama od moja gledna tocka, tipov ne e dorasnat i mislam deka taa treba da bidi malce poladna i da ne mu odgovara na sekoj negov povik, odnosno da ne razgovaraat vaka, pa da vidime dali bi ja baral ili ne. :D
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
ima majka tatko ko tie obvrzani da se :), ko demek ti znaes kakov im e odnosot so niv i kakva im e sostojbata. Treba da ja sovetuvate kako da reagira so mazhevo so go ima posto gledam ushte komunicira. E sea jas seuste ne sum na vozrast za brak, nitu sum bil. Ama od moja gledna tocka, tipov ne e dorasnat i mislam deka taa treba da bidi malce poladna i da ne mu odgovara na sekoj negov povik, odnosno da ne razgovaraat vaka, pa da vidime dali bi ja baral ili ne. :D
Ние и кажуваме само за нејзино добро,сигурно девојката има мајка татко да и помогнат а и жена несмее да зависи од мажот
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.886
Поени од реакции
41.798
Добро, не читаш дека живее сама со нејзината мајка и дека нејзините се разведени? Никаде нема пишано за татко, може нема никква поддршка од него. Може бара работа од каде знаете па вие и одма планови кој да го и чува детето.

Иначе стврано не го разбирам типот, прво сака дете иако таа му вика дека е рано и не е спремна и сега не му посветува доволно внимание, второ не сака да живеат заедно, а не сака ни развод.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Добро, не читаш дека живее сама со нејзината мајка и дека нејзините се разведени? Никаде нема пишано за татко, може нема никква поддршка од него. Може бара работа од каде знаете па вие и одма планови кој да го и чува детето.

Иначе стврано не го разбирам типот, прво сака дете иако таа му вика дека е рано и не е спремна и сега не му посветува доволно внимание, второ не сака да живеат заедно, а не сака ни развод.
Му попушта тоа е лошо
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.237
Поени од реакции
1.941
Добро, не читаш дека живее сама со нејзината мајка и дека нејзините се разведени? Никаде нема пишано за татко, може нема никква поддршка од него. Може бара работа од каде знаете па вие и одма планови кој да го и чува детето.

Иначе стврано не го разбирам типот, прво сака дете иако таа му вика дека е рано и не е спремна и сега не му посветува доволно внимание, второ не сака да живеат заедно, а не сака ни развод.
Прочитавме за тоа.Ама,ако комуницира со и има поддршка од двајцата или барем од едниот родител,може да замоли некој од нив да `и припомага со детето,ако некој од нив нема работни обврски.Ако нема,може да се вработи и да си го даде детето во јасли.Така,тој повеќе нема да може да ја зафркава или уценува,или што да `и прави.
Пак ќе повторам,и јас и Incule немаме лоша намера.Преку критики се обидуваме да помогнеме.
Секако дека таа самата ќе си ја донесе крајната одлука.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
5.228
Се надевам дека вие две на форумов ќе имате одбрано совршен сопруг, дека ќе бидете цело време вработени и дека стално ќе имате каде да го оставите малото на чување. Све тоа е можно само во имагинарните светови во кои живеете. Џабе ѝ делите памет на жената за тоа како требало да биде или слично, што биднало, биднало. И си бараше она совет само за мажот, а не ве праша дали да работи или дали да го праќа детето во градинка. Можете само да ја поддржите и да ѝ посакате среќа, а она сама ќе си увиди што да прави понатаму со место на живеење, финансии и градинки.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.237
Поени од реакции
1.941
Се надевам дека вие две на форумов ќе имате одбрано совршен сопруг, дека ќе бидете цело време вработени и дека стално ќе имате каде да го оставите малото на чување. Све тоа е можно само во имагинарните светови во кои живеете. Џабе ѝ делите памет на жената за тоа како требало да биде или слично, што биднало, биднало. И си бараше она совет само за мажот, а не ве праша дали да работи или дали да го праќа детето во градинка. Можете само да ја поддржите и да ѝ посакате среќа, а она сама ќе си увиди што да прави понатаму со место на живеење, финансии и градинки.
Слепа ли си ?
Даден `и е и совет за мажот да не му попушта и да се разведе од него.
Тоа што `и го напишавме е многу можно во реалноста,само таа треба да биде решителна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom