Како до поголем пенис и дали во општо има лек за тоа

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.187
Поени од реакции
4.913
Jebeo il ne jebeo vreme kurcu prolazi izrekata e fakt ... kako minuvaat godinite odnosno deceniite želbata za seks opagja, interesot za seks isto, erektilna disfunkcija kaj nekogo poveke zastapena, kaj nekogo pomalku vo zavisnost od xxx fizički i psihički faktori. Da ne se lažeme čovek od 40-50-60 godini ne može da ima ista seksualna energija i potencija kako nekoj mlad pastuv od 20 ili 25 god. Ako ova što go pišuvam se lagi i gluposti zošto togaš kupišta lugje ne samo stari tuku i sredovečni trčaat po doktori i koristat vijagri i sl.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
Jebeo il ne jebeo vreme kurcu prolazi izrekata e fakt ... kako minuvaat godinite odnosno deceniite želbata za seks opagja, interesot za seks isto, erektilna disfunkcija kaj nekogo poveke zastapena, kaj nekogo pomalku vo zavisnost od xxx fizički i psihički faktori. Da ne se lažeme čovek od 40-50-60 godini ne može da ima ista seksualna energija i potencija kako nekoj mlad pastuv od 20 ili 25 god. Ako ova što go pišuvam se lagi i gluposti zošto togaš kupišta lugje ne samo stari tuku i sredovečni trčaat po doktori i koristat vijagri i sl.
Зборувај си во свое име, не генерализирај.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.365
Поени од реакции
36.399
Утеха за некои дека и онака времето му поминува. :Д

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
Taka e, duri i na 70/80/90 godini nekoj dedičko ima seksualna želba, energija i potencija isto kako i nekoj 20 godišnjak :ROFLMAO:
Види вака,

Живееме просечно 2.475.576.000 секунди, за тоа време изговараме 123.000.000 зборови и имаме просечно 4.250 пати секс.

Така да статистиката е заебана работа, некој јади само грав, некој само скара, во просек иди дека сите се омрсуваат :pos:

Кој не си ја исполнил квотата нека ја запамти бројката 4250 што би рекол Трамп.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.214
Поени од реакции
4.237
Види вака,

Живееме просечно 2.475.576.000 секунди, за тоа време изговараме 123.000.000 зборови и имаме просечно 4.250 пати секс.

Така да статистиката е заебана работа, некој јади само грав, некој само скара, во просек иди дека сите се омрсуваат :pos:

Кој не си ја исполнил квотата нека ја запамти бројката 4250 што би рекол Трамп.
Дечки, темата има наслов како да се зголеми пенисот а не како да го запослувате:pos:и кога во пензија да оди...значи, ако знаете некоја посебна формула за зголемување, пишите, барем и ние жени да дознаеме ;)
а што се однесува за оние хируршки зафати што се прават за зголемување или за здебелување на пенисот, ги има и во Систина, верувајте дека не вреди да се фрла пари, оти таму повеќе од 3 см. не зголемуваат а чини многу, еден см е околу 1000 евра..па сега рачунајте дали вреди да дадете 3000 и кусур за поголем и подебел патлак??
:pos:Искрено, за три см...а биле а не биле:pos:...затоа со тие пари земете девојката и однесете ја на некое егзотично патување, тоа ќе го памти цел живот;)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
Дечки, темата има наслов како да се зголеми пенисот а не како да го запослувате:pos:и кога во пензија да оди...значи, ако знаете некоја посебна формула за зголемување, пишите, барем и ние жени да дознаеме ;)
а што се однесува за оние хируршки зафати што се прават за зголемување или за здебелување на пенисот, ги има и во Систина, верувајте дека не вреди да се фрла пари, оти таму повеќе од 3 см. не зголемуваат а чини многу, еден см е околу 1000 евра..па сега рачунајте дали вреди да дадете 3000 и кусур за поголем и подебел патлак??
:pos:Искрено, за три см...а биле а не биле:pos:...затоа со тие пари земете девојката и однесете ја на некое егзотично патување, тоа ќе го памти цел живот;)
Уште на првата страна му кажаа дека нема лек за тоа, така ова твоево е само утеха :)

Јас сум малце побрутален и убо му кажувам, како што и му кажаа претходно дека нема потреба да се срами од тоа туку треба да работи оти ако тој не ја исполни бројката од 4250 секса во животот некој друг ќе му ја исполни :pos:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.214
Поени од реакции
4.237
Уште на првата страна му кажаа дека нема лек за тоа, така ова твоево е само утеха :)

Јас сум малце побрутален и убо му кажувам, како што и му кажаа претходно дека нема потреба да се срами од тоа туку треба да работи оти ако тој не ја исполни бројката од 4250 секса во животот некој друг ќе му ја исполни :pos:
4250...вауууууууууууууууууууу...па јас не сум завршила значи ни 30%:(
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.408
Поени од реакции
3.760
Abe drugar što e bitno kolkav e penisot vo dolžina ili debelina koga ne za džabe se reklo jebeo il ne jebeo vreme kurcu prolazi. Pa normalno deka kaj mlad čovek da rečeme tinejdžerski godini kako i 20ti godini od životot seksualnata energija e najsilna, vrijat hormonite, brza erekcija, špricanje sperma dva metra vo dalečina, alatot e golem i silen, problemot e toa što kako čovek staree postepeno taa seksualna energija se namaluva od godina vo godina, kaj nekogo pobrzo, kaj nekogo pobavno, sekako vo zavisnost od mnogu xxx faktori, a isto taka so stareenje i penisot mislam deka se namaluva osobeno vo dolžina. Jas na pr. mislam deka penisot mi beše bajagi podolg pri erekcija pred 10-15 godini otkolku sega, no toa e toa, jebeo il ne jebeo, vreme kurcu prolazi i sekako životot teče ponatamu !
Грешиш и тоа многу. Не се намалува туку шаката расте. На помлади години кога ќе го фатев со цела шака главчето му беше далеку напред. Сега ми пораснала шаката, па морам со два прста да го фаќам, инаку ќе се измочам во неа.:pos:
Дечки, темата има наслов како да се зголеми пенисот а не како да го запослувате:pos:и кога во пензија да оди...значи, ако знаете некоја посебна формула за зголемување, пишите, барем и ние жени да дознаеме ;)
а што се однесува за оние хируршки зафати што се прават за зголемување или за здебелување на пенисот, ги има и во Систина, верувајте дека не вреди да се фрла пари, оти таму повеќе од 3 см. не зголемуваат а чини многу, еден см е околу 1000 евра..па сега рачунајте дали вреди да дадете 3000 и кусур за поголем и подебел патлак??
:pos:Искрено, за три см...а биле а не биле:pos:...затоа со тие пари земете девојката и однесете ја на некое егзотично патување, тоа ќе го памти цел живот;)
Не е исто 21 и 24 центиметри. Жените се радуваат на поголем. Но проблем е што големиот сака многу одмор за втора тура. На организмот му треба многу енергија и крв за ерекција. Уште ако некој покрај надареноста во алатот има и низок крвен притисок, проблемите се неизбежни.
Уште на првата страна му кажаа дека нема лек за тоа, така ова твоево е само утеха :)

Јас сум малце побрутален и убо му кажувам, како што и му кажаа претходно дека нема потреба да се срами од тоа туку треба да работи оти ако тој не ја исполни бројката од 4250 секса во животот некој друг ќе му ја исполни :pos:
Некој си ги исполнува тие 4250 во помлади години, некој се чува за староста... ако може де.:pos::pos:
Автоматски споено мислење:

4250...вауууууууууууууууууууу...па јас не сум завршила значи ни 30%:(
Тоа важи за мажите, жените можат да прилегнат кога сакаат. За нив бројката треба да е поголема.:pos::pos::pos:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.214
Поени од реакции
4.237
Грешиш и тоа многу. Не се намалува туку шаката расте. На помлади години кога ќе го фатев со цела шака главчето му беше далеку напред. Сега ми пораснала шаката, па морам со два прста да го фаќам, инаку ќе се измочам во неа.:pos:
Не е исто 21 и 24 центиметри. Жените се радуваат на поголем. Но проблем е што големиот сака многу одмор за втора тура. На организмот му треба многу енергија и крв за ерекција. Уште ако некој покрај надареноста во алатот има и низок крвен притисок, проблемите се неизбежни.

Некој си ги исполнува тие 4250 во помлади години, некој се чува за староста... ако може де.:pos::pos:
Некоја се радува на поголем, некоја женска на подебел, некоја на добар вибратор и патување околу светот...абе душо, многу различни не има...така да секој патлак е добар патлак ако има акал во горната глава и добро разработена техника;)
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
15
Zdravo imam 20 godini i penisot mi e 13cm sto mislam dema mi e mal sakam da prasam dali ima lek i dali nekoj iskusil takvo nesto so nekoj gel ili slicno i dali ima efekt. Bez glupi komentari !
koga ke ja zapoznaes vistinskata licnost, veruvaj mi toa nema da bide problem, jas isto ne sum nadaren, duri i malku pomal iam od tebe, imam 30god , nemam nekoe iskustvo golemo ama sum bil so nekolku devojki, do sega samo ednas mi bilo ukazano deka e do penisot i toa vo one night stand so vikat murikancite, inace imav dve podolgi vrski , na pocetok sekogas bev nervozen vo vrska so sex, ama mozebi na polos nacin sfativ deka nesigurnosta i nervozata se pobitni faktori, sekako ne zaboravaj i istrajnosta, inaku, momentalno isto taka sum vo vrska i prasanje e na vreme koga ke si vrzam jaze okolu vratot i ke se ozenam :D, i veruvaj nemame nikakov problem vo seksot, site pozi mozebi ne ni odgovaraat ama toa ne ne sprecuva da uzivame i dvajcata, ne se zamaraj so porno zvezdite tuka so imat po 25cm, i slusaj patalec a ne gatalec, bidi pozdraven i ne se opteretuvaj,
 
Член од
3 август 2019
Мислења
62
Поени од реакции
90
"Imase eden slicen naslov kade dadov mislenje pa ovde ke go povtoram. Ima nacin da go vidis zgolemen bez da koristis bilo kakvi tableti ili kremi. Zemi lupa. Samo moram da dodadam ova ima nus pojava - stom ke ja trgnes lupata alatot se vraka vo prvobitna golemina. "

Lugje lupa mu e majkata, ako ne go vidite zgolemen da me pluknete vo lice.
Автоматски споено мислење:

Samo pazete od koja strana gledate niz lupata.
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
87
Поени од реакции
216
abe so se sekirate kako da se zgoleme, ili kolkava e prosecnata dolzina na penisot? ako vi e pogolem od виршла karaj kolata obaче
 
На врв Bottom