Како да најдам работа во оваа држава Р.Македонија?

Член од
8 мај 2013
Мислења
7.251
Поени од реакции
21.751
Дечки,

Јас сум Дипломиран електро инженер (енергетика) и некако слабо ми оди со барањето на работа.
Ве молам за помош, да ми дадете некои предлози и идеи каде да барам работа?
Аеродром -> Wizzair -> Deutschland
 

Kajgana Shop

На врв Bottom