Каква кола имате/сакате?

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
709
Поени од реакции
299
И јас да се пофалам !
Имам:
1.Mercedes - Benz E200 CDI од 2001 година, и не го менњам за ништо, bulletproof што би рекле американците...

2. BMW 528i e28 од 1986 година, кола со која ако лумпуваш знае добро да нацентрира дрва, бандери и ѕидови.

3. Porsche 944 од 1989 година, ја поправам скоро 2 години се утепав од пари давање и уште не сум го возел.

А би сакал да имам.....: Porsche 911 од 1995 па наваму :D
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.564
Поени од реакции
415
Имам: Mercedes E270 CDI 170кс 2000 год. Avantgarde опрема
e270 170ks avantgarde olikomerc.jpg

Сакам: S-класа блутек, aston martin db9, dodge challenger и porsche cayenne :)
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.557
Знам дека многу сакам.. :place: Porsche 964 Stance


Ај малце поскромна да бидам.. се надевам еден ден барем ваква ќе поседувам :love:
Volkswagen beetle
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.950
Поени од реакции
1.801
Лепотицава си ја сакав си ја паркирав :pipi:

Awwww со здравје да ја возиш, редок и преубав модел е широково, ми се допаѓа што го нема секој како гоЉфоН :)

Што како колку го зема? и што машина вози?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
940
Awwww со здравје да ја возиш, редок и преубав модел е широково, ми се допаѓа што го нема секој како гоЉфоН :)

Што како колку го зема? и што машина вози?
Го земав од Охрид, околу 13К ме фати, 80 поминати, 2009 година. Премногу зачувано, има мотор 1.4 ТСИ 160 коња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom