Каде се и што прават?

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.153
Поени од реакции
7.711
Ова е Бојана Ацева Андонова што ја водеше емисијата пред Деси. Деси дојде по Бојана во Сител Бамбини.
А кај е Деси ? Деси во емисијата највеќе се задржа со уште едно дете беше.

Ехх времиња, денес нема вакви емисии а би требало да има.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
Знае некој кај е и што прави "Поздрав ти праќа белчо црниот" !?!?!?!
Ламбе бил у Кентаки ?
Кај е и што праи СИТЕЛ БАМБИНИ ВОДИТЕЛКАТА!?!?!?!?!? :D
Сериозна е темава ?
:pos::pos::pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Знае некој што бидна со актерот Иван Каровски, што играше во старите Македонски народни приказни со Колозов? Го имаше скоро во секоја епизода, а немам чуено ништо за него од тогаш ниту го имам видено на ТВ.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.009
Поени од реакции
84.672
Знае некој што бидна со актерот Иван Каровски, што играше во старите Македонски народни приказни со Колозов? Го имаше скоро во секоја епизода, а немам чуено ништо за него од тогаш ниту го имам видено на ТВ.
Еве го...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.189
Поени од реакции
8.385
А Радован го нема?
Постар ти е коментаров, ама ај ќе ти реплицирам, интересен е случајот. Татко му на овој Радован е Боби Спирковски, поранешен Министер за транспорт (тогаш Министер за урбанизам, градежништво, транспорт и екологија) во владата на Љубчо во 1998 година.

Кога се разведувал Спирковски, се обидел со фалсификат да го препише имотот на жена му. Откако ги добил документите дека го поседува имотот, го приложил во банка и добил хипотека од 750 илјади евра. Како хипотекарни должници, договорот го направиле Спирковски и син му Радован (т.е. Божин му е правото име). По изминувањето на рокот за отплата, банката констатирала дека Спирковски не го вратил кредитот и подлнела барање за наплата на долгот. Иначе, овој Спирковски беше авто-дилер за Рено/Пежо, или нешто во тој бизнис, а од поодамна со син му, Радован, се избегани во Франција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Божин идеше со мене на пливање. Сега е во Франција, работи како адвокат (тоа и студираше таму) и игра ватерполо за локален француски клуб.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.153
Поени од реакции
7.711
Знае некој кај е овој со јакото денсање ? :pos:

Знам он ја има испеано првичната верзија Манастирски сон кој после Врчак ја прави рап верзија. Текстот беше на Миодраг Врчаковски татко му на Врчак
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.153
Поени од реакции
7.711
Каде е девојчето шо го водеше Бекстејџ со Миа заедно?
Бекстејџ имаше доста девојчиња не знам на која мислиш.


Ако мислиш на Драгана Чуприна она си се омажи пред некоја година. Прво беше манекенка па потоа дојде во Бекстејџ како водителка па се повлече од манекенството и водителството и скроз нешто друго си работаше.

Еве неколку вести од нејзе
https://vecer.mk/makedonija/zemjodelkata-lenche-za-sdsm-ubavicata-chuprina-za-vmro-dpmne
https://puls24.mk/dragana-cuprina-od-bekstejd-vo-diplomatskiot-tim-na-mnr/
https://vecer.mk/zabavna/dragana-chuprina-stana-majka-se-rodi-darijan

Онаа Марија Петровска новинарка во Бекстејџ се пресели во Словенија со дечкото (не знам дали се венчани) и работи во радио таму. Она прво работеше во Тетово во телевизија Кисс заедно со Ване од Канал 5.

https://www.rfantasy.si/3797
https://vistina.com.mk/radio-mileva/eve-kogo-i-zoshto-voditelkata-marija-petrovska-go-prevrte-naopaku-ako-ne-ja-zema-nasha-maca-eve-shto-mu-sprema-foto/0

За другите немам поима кај се што се. Сега гледам го вратиле Бекстејџ на телевизија ама ми е тотално безвезе без целата таа екипа некогаш што ја тераа емисијата.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.316
Поени од реакции
18.924
Бекстејџ имаше доста девојчиња не знам на која мислиш.


Ако мислиш на Драгана Чуприна она си се омажи пред некоја година. Прво беше манекенка па потоа дојде во Бекстејџ како водителка па се повлече од манекенството и водителството и скроз нешто друго си работаше.

Еве неколку вести од нејзе
https://vecer.mk/makedonija/zemjodelkata-lenche-za-sdsm-ubavicata-chuprina-za-vmro-dpmne
https://puls24.mk/dragana-cuprina-od-bekstejd-vo-diplomatskiot-tim-na-mnr/
https://vecer.mk/zabavna/dragana-chuprina-stana-majka-se-rodi-darijan

Онаа Марија Петровска новинарка во Бекстејџ се пресели во Словенија со дечкото (не знам дали се венчани) и работи во радио таму. Она прво работеше во Тетово во телевизија Кисс заедно со Ване од Канал 5.

https://www.rfantasy.si/3797
https://vistina.com.mk/radio-mileva/eve-kogo-i-zoshto-voditelkata-marija-petrovska-go-prevrte-naopaku-ako-ne-ja-zema-nasha-maca-eve-shto-mu-sprema-foto/0

За другите немам поима кај се што се. Сега гледам го вратиле Бекстејџ на телевизија ама ми е тотално безвезе без целата таа екипа некогаш што ја тераа емисијата.
Ниедна од овие.Девојчево мислам дека последна водеше пред да се прекине емисијата.Црна коса имаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom